METADIAG yeni nesil ağır vasıta arıza tespit cihazlarını incelemek için tıklayınız

Yıldız Teknik Üniversitesi
İkitelli Teknopark No 103

Santral : +(90)212 549 17 12 pbx
Mobil Santral: +(90)532 111 14 24

Pts - Cuma 9.00 - 18.30
Hafta Sonu Kapalı

Arıza Tespit Cihazları

Arıza tespit cihazları modern otomobillerde bulunan elektronik beyin diye tabir edilen Elektronic Control Unit – ECU denilen ünitelerle haberleşerek otomobillerin her türlü aksam ve parçaları hakkında bilgi alan ve bu ünitelere kaydedilen arızaları okuyan, hata kodlarını silen, kodlama yapabilen ve yeni takılan parçaları alıştırma yapan ve daha bir çok işlevi yerine getiren cihazlardır.

Ağır Vasıta Arıza Tespit Cihazı

Mercedes, Man, Scania, Daf, Renault, Volvo, Iveco, Ford Cargo, Cummins marka araçlarınızın arıza teşhisini ve programlamalarını yapabileceğiniz her markaya özel son versiyonları ile kullanılan branş servis cihazlarıdır.

İş Makinası Arıza Tespit Cihazı

Cat, Com 3, Volvo, Cummins, Jsb, Deutz, New Holland, Allison marka motor ve şanzıman kullanan iş makinası, traktör, biçer döver araçlarıyla alakalı arıza tespit sistemlerini, beyinlerini okuyup gerekli adaptasyon ve kalibrasyonlarını yapabilen diagnostic ürünlerdir.

Araç Takip Sistemleri

Araç takip sistemi aracın yerini harita üzerinde gösterme işlemidir. Cihazın yerini belirleme görevinde GPS uyduları kullanılır. Araç takip sistemi ayrıca GPS kullanılmasından dolayı Uydudan Araç Takibi olarak da bilinir. 4 temel çeşidi vardır. GSM tabanlı sistemler, Uydu tabanlı sistemler, kara kutu sistemler ve hibrid sistemler. Telsizle takip de kulllanılan yöntemler arasındadır, ama bu yöntem fazla yaygınlaşmamıştır.

GPS uyduları sayesinde (Küresel Konumlama Sistemi) araçlar bilgisayar veya tüm akıllı mobil iletişim cihazları ile takip edebilir. Araç takip sistemleri ile araçların hızları, izlemiş oldukları güzergah, duraklama yaptıkları yerler ve süreler sayısal haritalar üzerinde izlenebilir. Araçların günlük kullanımı hakkında detaylı raporlar alınabilir.

Araçlara tesis edilen Mobil Veri Cihazları, GPS uydularından aldıkları konum bilgilerini ve bağlı sensörlerden gelen sıcaklık ve benzeri telemetrik bilgileri GSM/GPRS şebekesi üzerinden Kontrol ve İletişim Merkezi'ne aktarırlar. Gelen bilgiler özel yazılımlar sayesinde derlenir ve sunucular üzerindeki veri bankasına kaydedilir.

ADBLUE İptali

AdBlue dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının oluşturduğu NOx-emisyonunu kimyasal olarak azaltmakta kullanılan, toksik olmayan bir çözümdür. AdBlue ne patlayıcı ne de çevreye zararlıdır ve taşınabilir sıvıların minimum risk kategorisinde sınıflandırılmaktadır. AdBlue aşındırıcı olduğundan, kullanımı ve depolanması için belli bazı malzemeler gereklidir.

Avrupa’daki belli başlı bütün kamyon ve otobüs imalatçılarının AdBlue gerektiren modelleri vardır. Daha spesifik AdBlue ayrı bir tankta saklanır ve dizel veya başka tür yakıtlarla karıştırılmaz. Kullanımı SCR Selective Catalytic Reduction (SCR Seçimli Katalitik İndirgeme Sistemi) adlı bir sistemle yapılır.

Türkiye gibi ülkelerin şartlarında AdBlue tüketimi, diğer avrupa ülkelerine oranla daha zordur. AdBlue yakıtı bittiğinde ya da sistem arızalandığında araç verimi %40'lara kadar düşer. Araç veriminin düşmesiyle, aracın çekişi ve alınan performansda aynı oranda düşer. Sistemin onarımı için ise yüksek miktarda meblalar ödenir.

AdBlue İptali

AdBlue sistemi ile donatılmış araçlarda AdBlue Emulator adı verilen cihazlar çok kolay bir şekilde ayrıca uygun ve anında sistemi geçersiz kılar, AdBlue sıvı kullanımını durdurur. AdBlue Emulator herhangi bir güç kaybına neden olmaz, panelde veya tanı sisteminde herhangi bir uyarı olmayacak şekilde uygulanır. AdBlue sistemi elektronik olarak geçersiz kılar.

AdBlue Emulator, araç üzerinde başka bir elektronik sisteme zarar vermez ve kesintisiz çalışır. AdBlue Emülator, bir çok marka ve model araç desteğine sahiptir.

METADIAG sizlere standartların üzerinde hizmetler sunuyor.. İLETİŞİM

İletişim