Jaltest arıza tespit cihazları İspanya merkezli bir firma olan Cojali tarafından üretilmektedir ve Jaltest firmasının Türkiye resmi distribütörü Metadiag firmasıdır. Birçok farklı araç türünde kullanılabilir olan jaltest arıza tespit cihazları ağır vasıta araçlar, kamyonlar, çekiciler, otobüsler, iş makineleri, dorse, çekici, tekne, gemi, yat, vinç ve kamyonetlerde kullanılabilmektedir.

Metadiag, Cojali firmasının Jaltest Türkiye resmi distribütörlüğünü üstlenerek jaltest arıza tespit cihazlarını uygun fiyatlarla müşterilere ulaştırmaktadır.

Arıza Tespit Cihazlarının Önemi Nedir?

Araçlarda arıza tespit işlemlerinin yapılması oldukça zordur. Araçta bir arıza meydana geldiği zaman arızanın büyümemesi için hızlıca tespit edilip giderilmesi ve mali kaybı en aza indirmek gerekmektedir. Bundan dolayı arıza tespit cihazlarının kullanımı oldukça büyük önem teşkil etmektedir ve günümüzde arıza tespit cihazı kullananların sayısı gitgide artmaktadır. Araçlarda bir arıza bulunuyorsa bu arızanın hızlı bir şekilde tespit edilip acilen giderilmesi büyük önem taşımaktadır. Arızanın giderilmediği her vakit oldukça risklidir ve arızanın giderek büyümesi araca büyük zararlar verecektir. Bundan dolayı arıza tespit cihazlarının önemi oldukça büyüktür. Bir araçta bulunan arıza vaktinde giderilemez ise gitgide büyüyecek ve mali açıdan oldukça büyük zararlar verecektir. Jaltest arıza tespit cihazları ise araçta herhangi bir arızanın bulunması durumunda arızayı hızlı bir şekilde tespit edecek ve arızanın giderilmesi açısından büyük bir rol oynayacaktır. Uygun fiyatlar ile müşterilere sunulmakta olan jaltest arıza tespit cihazıuniversal yapıda olduğundan dolayı birçok markayı desteklemektedir ve bütün araç gruplarında başarılı bir şekilde çalışmaktadır.

Jaltest Arıza Tespit Cihazlarının Desteklediği Markalar

Jaltest Ağır Vasıta Kamyon – Çekici Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Ashok Leyland, Askam, Astra, Autocar, Avia, Beiben, Bharatbenz, BMC, C&C, Camc, Capacity, Caterpillar, CDW, Cnhtc-Sinotruk, DAF, Dayun, Dennis Eagle, DFLZ, Dongfeng, Eicher, ERF, FAW, Foden, Ford, Foton, Freightliner, Gaz, Haohan, Hino, Hyundai, International, IsuzuIveco, JAC, Kalmar Ottawa, Kamaz, Kenworth, Mack, Mahindra Navistar, MAN, MAZ, Mercedes-BenzMitsubishi, Nissan, Oshkosh, Peterbilt, Pierce, Renault, Rowor, Saic-Iveco Hongyan, Sany, Scania, Seddon Atkinson, Shacman, Sisu, Sterling, Tata, Tata-Daewoo, Tatra, Terberg, Tri-ring, Ud Trucks, URO, VolkswagenVolvo, Western star, Workhorse, Xcmg, Youngman markalarını desteklemektedir.

Jaltest İş Makineleri Arıza Tespit Cihazları; Bae Systems, Bosh Rexroth, Case Construction, Caterpillar, Fiat Kobelco, Grove, Hitachi, John Deere, Komatsu, Kalmar, Liebherr, Mtu, New Holland Construction, Terex-Demag, Cummins, Volvo, Xcmg, Ash, Ausa, Eurovoirie, Ravo, Deutz, İveco, Kubota, Man, Mercedes-Benz, MTU, Perkins, Scania, Sisu ve Penta markalarını desteklemektedir.

Jaltest Otobüs Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Alexander Dennis, Autosan, BCI, Blue Bird, BMC, BredaMenariniBus, Credo, Dina, Eldorado, Freightliner Custom Chassis, GCA, Gillig, Golden Dragon, Higer, Hyundai, IC, Isuzu, Iveco, King Long, Yutong, Volvo, Volkswagen, Viseon Bus, VDL, Van Hool USA, Van Hool, Thomas, Temsa, Built, Sor, Solbus, Solaris, Setra, Scania, Renault, Prevost, Otokar, Orion, Nova Bus, New Flyer, Neoplan USA, Neoplan, Nefaz, Nabi, Mitsubishi Fuso, Mercedes-Benz, MCI, Man ve Maz markalarını desteklemektedir.

Jaltest Van-Pickup Arıza Tespit Cihazları; Agrale, Baw, Citroen, Dodge, Fiat, Ford, Foton, Freightliner, Gaz, GMC, Chevrolet, Hyundai, Isuzu, Isuzu USA, Iveco, Kia, LDV, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Mitsubishi Fuso Usa, Multicar ve Nissan markalarını desteklemektedir.

Jaltest Traktör Arıza Tespit Cihazları; Belarus MTZ, Buhler Versatile, Carraro, Case Ih, Caterpillar, Challanger, Claas, Deutz-Fahr, Dieci, Energreen, Faresin, Fendt, Franz Kleine, Gregoire, Hurlimann, JCB, John Deere, Kamaz, Krone, Kubota, Lamborghini, Landini, Laverda, Lindner, Mac Don, Manitou, Massey Ferguson, McCormick, Merlo, MTS-Sandel, New Holland, Renault, Ropa, Same, Steyr, Ursus, Valpadana ve Valtra markalarını desteklemektedir.

Jaltest Marine Arıza Tespit Cihazları; Kawasaki, Sea-Doo BRP, Yamaha, Evinrude, Honda, Johnson, Mariner, Mercury, Mercury Racing, Nissan, Selva, Suzuki, Tohatsu, Caterpillar, Crusader, Cummins, Man, Mercruiser, MTU, PCM, VM Motori, Volkswagen, Volvo Penta ve Yanmar markalarını desteklemektedir.

Jaltest Dorse Arıza Tespit Cihazları; Wabco, Knorr, Bremse, Haldex, Cojali ve Thermo King markalarını desteklemektedir.