METADIAG yeni nesil ağır vasıta arıza tespit cihazlarını incelemek için tıklayınız

Yıldız Teknik Üniversitesi
İkitelli Teknopark No 103

Santral : +(90)212 549 17 12 pbx
Mobil Santral: +(90)532 111 14 24

Pts - Cuma 9.00 - 18.30
Hafta Sonu Kapalı

Araç Takip Sistemleri

Daha kontrollü ve daha güvenli çalışma koşullarını sağlamak adına geliştirilmiş olan araç takip sistemi, tüm kurumsal firmalar tarafından kullanıldığı gibi, firmamızda da araç takip sistemi etkin olarak kullanılmaktadır. Araç takip sistemi gelişen teknolojiyle bağlantılı olarak, zamanlama açısından da avantaj sağlamaktadır. Yapılmak istenen işlerin zamanında uygulanması, planın dışına çıkılmadan, seyir halindeki firma aracının anlık olarak nerede olduğu, hangi noktada ne kadar süre sabit kaldığı kolayca tespit edilebilmektedir. Dolayısıyla, sözü geçen araçla yapılması gereken işin ne kadar sürede yapılacağı, sonrasındaki planlama ve adımlar için etkin kararlar alınması adına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Araç takip sistemi, kullanılmak istenen araca yerleştirilecek olan araç takip cihazının GPS teknolojisiyle uyduya gönderdiği konum bilgilerini, ilk aşamada planlandığı üzere sistemde kayıtlı olan GSM numarasına göndermesiyle faaliyet gösterir. Aracın konum bilgileri aynı zamanda, kullanıcının tercihine göre internet aracılığıyla e-mail adresine gönderilebilir. İletilen bu bilgiler, sadece kullanıcının cep telefonunda ya da bilgisayarına göndermekle kalmayıp, GPRS ve internet teknolojisiyle ana serverda depolanır. Kullanıcı tarafından söz konusu araçla ilgili anlık ya da geçmişe yönelik talep edilen tüm bilgiler, detaylarıyla iletişim ağına gönderilir ya da belgelerle rapor edilebilir. Aynı zamanda, internet üzerinden aracın güzergahı anlık olarak birebir takip edilebilir.

Araç Takip Sisteminin Avantajları

Kullanıcının ihtiyacına göre araç takip cihazının aktif olduğu aracın anlık hareketi, önceki saatlere ve geçmişe yönelik konum bilgileri detaylarıyla aktarılır. Bununla birlikte araç takip cihazıyla anlık olarak takip edilen aracın, belirlenen güzergahın dışına çıkmasıyla kullanıcıya bilgi aktarılır ve doğrudan müdahale etme imkanı verir. Devamında, araç takip cihazının kullanıldığı aracın, olması gereken hız limitini aşması durumunda hem GSM operatörüne hem de internet aracılığıyla istenilen iletişim aracına bilgi aktarımı yapılır.

Metadiag araç takip sisteminin size getirdiği avantajların yanı sıra, arıza tespit sistemiyle, seyir halindeki aracın motor sıcaklığı, motor içi elektrik akımın voltaj değeri, anlık olarak ya da geçmişe yönelik istenilen zamanlamayla kullanıcıya rapor verir. Araç durmuş olsa dahi, aracın motoru hakkında olumsuz gelişmeleri bilgilendirir. En büyük avantajlarından biri de, aracın yakıt tüketimi kontrolüdür. Yakıt tüketimiyle ilgili kullanıcıya gelecek olan veriler, gider kalemlerinin doğru hesaplanmasında, varılmak istenen hedef için gerekli olan yakıt miktarının saptanmasına ve araç sürücüsünün sözü geçen aracın kullanımıyla ve yakıt tüketimiyle alakalı detaylı bilgileri verir. Araç takip sistemi ve arıza tespit sistemleriyle, Metadiag kullanıcılarına sorunsuz hizmet sağlamaktadır.