Cummins

ABD’ de üretilen Cummins marka motorlar kamyon, tır, otobüs, iş makinaları gibi pek çok ağır vasıta araçlarında ve yat gibi deniz araçlarında kullanılıyor. Cummins ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Adblue sistemi olan cummins marka araçlarda da cummins adblue emulatörler adblue sistemini geçersiz kılmak için kullanılıyor.  Adblue araçların çıkardığı zehirli gazları zararsız gazlar haline getirmek için kullanılan ve yüzde 32,5 üre, kalan kısmı sudan oluşan bir sıvıdır. Araçlarda ayrı bir tank içinde depolanır. Avrupa Birliği ülkeleri çevre kirliliğini ve küresel ısınmayı önlemek için adblue sistemini zorunlu kılmıştır. Şimdi bütün ağır vasıta araçları adblue sistemiyle üretiliyor. Cummins adblue iptali gereken durumlarda da emulatörler kullanılıyor.

Adblue iptali adblue sıvısının bulunmadığı ve araçta sıvının azalmakta olduğu durumlarda kalıcı çözüm oluyor. Adblue sıvısı azaldığında aracın çekiş gücü düşüyor, performansı azalıyor ve daha fazla mazot yakılması gerekiyor. Adblue sıvısının bitmesi durumunda ise araç stop ediyor. Servis olmayan bir noktada aracın stop etmesi durumunda çekici çağırmak ve aracı servise götürmek zorundasınız. Bu gibi sorunlar size hem zaman kaybı yaşatır hem de ek masraflara yol açar. Cummins adblue emulator bağlanan araçta ise adblue sistemi devre dışı kalıyor. Adblue emülatör aracın beyni dediğimiz elektronik kontrol ünitesine takılıyor. Montajı çok kolay yapılıyor ve sistem bağımsız çalıştığı için aracın başka sistemlerine zarar vermiyor.

Adblue sistemi Cummins adblue iptal emülatörü ile devre dışı kaldığında gösterge panelinde uyarı görünmüyor. Cihaz adblue sıvı seviyesini % 80lerde tutuyor ve sıvı almanıza gerek kalmıyor. Cummins emülatör aracınızın hızını azaltmaz, güç kaybına neden olmaz. Emülatör cummins motor kullanan kamyon, otobüs ve iş makinalarındaki adblue arızalarının da giderilmesine de uygun olarak tasarlanmıştır. BMC (Otobüs,Kamyon), Güleryüz, Otokar / Sultan – Doruk – Kent – Atlas , Akia / TCV, DAF LF, CAMC, FAW, AVIA, HAGER, KINGLONG, YOTONG markaları ve modelleri Cummins Euro 6 adblue emulatorleri destekliyor. Bu araçlar için uygun emülatörü Metadiag firmamızda bulabilirsiniz. Bir yıl garantili olan ürünlerimizin fiyatları da çok uygundur. Montajını kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Montajdan sonra aracınızda arıza ışığı yanmaz, aracın çekiş gücü düşmez, adblue arızalarıyla karşılaşmazsınız. Sitemizde bulunan talep formunu doldurarak ülkenin her yerinden sipariş verebilirsiniz.