Ford Cargo

Ülkemizde yoğun olarak kullanılan Euro 5 ve Euro 6 Ford Cargo ağır vasıta araçları adblue sistemiyle üretilmiştir. Adblue kullanımı Avrupa Birliği ülkelerinde zorunlu olunca firmalar yeni ürünlerini bu sistemle üretmeye başlamıştır. Bu uygulamanın amacı dünyayı giderek daha çok tehdit eden çevre kirliliğini ve küresel ısınmayı azaltmaktır. Özellikle kamyon, tır, otobüs gibi ağır vasıta araçlarının egzozlarından çıkan zehirli gazlar kirliliğin başlıca nedenlerindendir. Adblue ise su ve belirli oranda üreden oluşan bir karışımdır ve zehirli gazları zararsız hale getirmektedir. Adblue sistemi bazı sorunların da yaşanmasına neden oluyor. Ford Cargo araçlarda adblue sorunları yaşanmaması için Ford Cargo adblue iptali yapılması gerekiyor.

Adblue sistemli araçlarda yaşanan en önemli sıkıntı adblue sıvısının her yerde bulunmayışıdır. Sıvı azaldığında araç çekişten düşer, performansı azalır ve daha fazla mazot yakmaya başlar. Sıvı tamamen bittiğinde ise araç motoru stop eder, yolda kalma riski yaşanır. Böyle durumlarda servise gitmeniz, arızayı gidermeniz gerekir ve bu da hem zaman kaybına hem de ek masrafların çıkmasına neden olur. İşte bu sorunları yaşamamak için araca Ford Cargo adblue emulator bağlamanız gerekir. Adblue emülatör cihazı araçtaki adblue sistemini yok sayar, devre dışı bırakır. Sistem devre dışı kaldığında sıvı seviyesi gösterge panelinde yeterli olarak görülür ve adblue sıvısı almaya gerek kalmaz. Aracın çekiş gücü azalmaz, performansı düşmez. Sorun yaşanmadan yola devam eder.

Ford Cargo adblue emülatörü aracın diğer elektronik sistemlerine zarar vermez. Montajı da kolaydır ve kendiniz de monte edebilirsiniz. Ford Cargo Çekici Serisi / 1842T , 1848T; İnşaat Serisi / 2542D, 3542D, 3242D, 4142D; Nakliye Serisi / 1833, 2533, 2633; Hafif İnşaat Serisi / 1833D, 2533D, 3233SD kamyon, otobüs, tır ve diğer ağır vasıta araçlarında adblue iptal cihazı kullanılmaktadır ve adblue arızaları yaşanmamaktadır. Metadiag firmamızda Ford Cargo araçlara uyumlu adblue emülatör cihazlarını uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Euro 6 Ford Cargo Adblue emülatör 2016 model ve daha üzeri Ford ağır vasıta modellerinde kullanılmaktadır.  Bu cihaz adblue tamiri, scr tamiri ve adblue iptali yapabilmektedir. Sitemizde bulunan ürün talep formunu doldurarak bu cihazı sipariş edebilirsiniz. Ürünümüz bir yıl garantilidir ve kargo ile adresinize gönderilir.

Ürün detayı için lütfen linke tıklayın : Ford Cargo Euro 6 AdBlue Emulator

 

Kurulum Talimatları İçin Ford Cargo Euro6 Adblue İptali Montajı