Iveco

Iveco ağır vasıta araçları güçlü motor yapısı ve çekiş gücüyle ülkemizde de yoğun olarak kullanılıyor. Ağır saha şartlarında kullanılan bu araçlar Euro 6 uyumludur ve araçlarda adblue sistemi vardır. Ancak adblue sistemi nedeniyle araçlarda sık sık adblue arızaları meydana geliyor. AdBlue sıvısı azaldığında araçların çekiş gücü azalıyor,  performansı düşüyor ve daha fazla mazot sarfiyatı oluyor. AdBlue sıvısının bitmesi ise aracın stop etmesine neden oluyor. Bu sorunlar hem zaman kaybına neden oluyor hem de ek masraflar çıkarıyor. Bu sorunların yaşanmaması için Iveco adblue iptali gerekiyor. Adblue % 32,5 üre olan ve diğer kısmı sudan oluşan bir sıvıdır. Bu sıvının kullanılmasıyla araçlardan çıkan zehirli gazlar zararsız gazlar haline geliyor.

Adblue sisteminin kullanılması Avrupa ülkelerinde zorunludur. Büyük otomobil firmaları yeni ürünlerini adblue sistemiyle üretiyor. Euro 5 ve Euro 6 uyumlu tüm ağır vasıta araçlarında adblue sistemi bulunuyor. Iveco marka Euro 6 uyumlu Euro Cargo, STRALIS / ACTIVE TIME, ACTIVE SPACE ağır vasıta araçlarında da bu sistem bulunuyor. Ancak adblue sıvısını her yerde bulmak mümkün değildir. Bulunmadığı anlarda da yukarıda bahsettiğimiz sorunlar yaşanıyor. Bu sorunlara kalıcı çözüm ise araca Iveco adblue emulator bağlamak oluyor. Adblue iptal cihazı denen emülatör aracın elektronik kontrol ünitesine bağlanıyor. ECU olarak kısaltılan ünite araçtaki tüm mekanik parçaları ve işleyişlerini denetleyen bölümdür. Bu üniteye bağlanan emülatör adblue sistemini devre dışı bırakıyor.

Adblue sistemi devre dışı kaldığında kontrol ünitesine uyarı gitmiyor, adblue sıvısı % 40 ile % 100 seviyelerinde görülüyor. Böylece adblue sıvısı alamaya gerek kalmıyor. Aracın performansı artıyor, çekiş gücü azalmıyor. Daha fazla yakıt harcanmıyor. Iveco adblue iptal emülatörü sayesinde adblue arızalarıyla karşılaşmıyorsunuz ve zaman kaybı, ekstra masraflarınız olmuyor. İptal cihazının araca monte edilmesi oldukça kolaydır. Monte edildikten sonra arıza geçersiz oluyor ve araç çalışmaya devam ediyor. Iveco marka aracınız için adblue iptal cihazını Metadiag firmamızda bulabilirsiniz. Firmamızda her marka için uyumlu iptal cihazları da vardır. Fiyatları uygundur ve bir yıl garantilidir. Sitemizden ürün talep formunu doldurarak istediğiniz ürünün siparişini verebilirsiniz. Siparişiniz kargo ile adresinize gönderilmektedir.

Ürün detayı için lütfen linke tıklayın : Iveco Euro 6 AdBlue Emulator