Renault

Günümüzde ağır vasıta araçlarında Nox emisyonunu azaltmak için adblue-scr sistemi kullanmak zorunludur. Adblue toksit olmayan bir sıvıdır ve dizel yakıtlı araçların oluşturduğu nox emisyonunu kimyasal olarak azaltmak için kullanılır. Çevreye zarar vermez. Ancak aşındırıcı özelliği nedeniyle depolanmasında ve kullanılmasında bazı özel malzemeler olmaktadır. Araca takılan özel bir tankta depolanır. Diğer yakıtlarla karıştırılmaz. Avrupa ülkelerinin ve ülkemizin önde gelen otomobil üretici firmaları Euro 4, Euro 5, Euro 6 araçlarında scr sistemi bulunmakta ve adblue yakıtı kullanılmaktadır. Renault kamyon, tır ve otobüslerinde de adblue-scr sistemi bulunuyor. Ancak adblue yakıtının azalması durumunda ortaya çıkacak sorunlar Renault adblue iptali ile gerçekleşiyor.

Adblue kullanmanın birçok avantajı var. Ama bazı ülkelerde adblue yakıtı bulunuyor. Adblue yakıtı azaldığında veya bittiğinde aracın çekiş gücü düşüyor, performansı azalıyor, araç daha fazla mazot yakmaya başlıyor. Adblue yakıtı azaldığında gösterge panelinde uyarı ışığı yanıyor ve kullanıcı ikaz ediliyor. Ayrıca adblue yakıtının bitmesi scr sisteminde de birtakım arızaların meydana gelmesine yol açıyor. Bu durumların yaşanmaması için en kesin çözüm adblue iptalidir. Renault adblue emülatör Renault marka D10, D WIDE 18, K 380, C 380, C 250, T 380, T 440, D SERİSİ, C SERİSİ, T SERİSİ araçlarda adblue sistemini devre dışı bırakmak için özel olarak tasarlanmış üründür. Ürün aracın motor beynine monte edilir. Montajdan sonra sistem anında devre dışı kalır.

Adblue emulatörü sistemi elektronik olarak yok saydığı için artık gösterge panelinde uyarı ışıkları yanmaz. Adblue sıvı seviyesi yüzde 70-100 arasında kalır ve adblue yakıtı almaya gerek kalmaz. Aracın çekiş gücü azalmaz, daha az mazot yakar. Aracın motor beynine sistemin sorunsuz çalıştığı sinyali gider. Renault adblue iptal emülatörü bağımsız çalışır ve aracın diğer sistemlerine zarar vermez. Renault marka ağır vasıta araçlarınız için adblue emülatör cihazını Metadiag firmamızdan alabilirsiniz. Firmamızda her marka araca uygun emülatör bulunmaktadır. Aracınıza Adblue iptal emülatörü bağlayarak yakıt harcamalarınızdan ve zamandan tasarruf edersiniz. Sitemizde cihazlarla ilgili bilgiler yer alıyor. Ayrıca iptal cihazlarının montajı şemalarla anlatılıyor. Şemaları da inceleyerek kolayca kurulum yapabilirsiniz. Ürün siparişi için sitemizde bulunan talep formunu doldurmanız gerekiyor. Sipariş edilen ürün kargo ile adresinize gönderilir.