Scania

Motorlu araçlar için getirilen Avrupa standartları gereği Scania marka otobüs, kamyon, tır ve diğer ağır vasıta araçları adblue sistemiyle üretiliyor. Adblue sistemi tank ve püskürtücüden oluşuyor ve adblue yakıtı kullanılıyor. Adblue yakıtı araçtan çıkan zehirli gazın zararsız gaz haline gelmesini sağlıyor. Amaç ise küresel ısınmayı ve çevre kirliliğini önlemektir. Bilindiği gibi özellikle ağır vasıta araçlarının zehirli gaz salınımı küresel ısınmaya ve hava kirliliğine yol açan en önemli faktörlerden biridir. Avrupa ülkeleri bu nedenle dizel yakıtlı araçlarda adblue kullanımını zorunlu kılmıştır. Ancak adblue yakıtının her yerde bulunamaması nedeniyle Scania adblue iptali de zorunlu hale gelmiştir. Scania otobüs, tır ve kamyonları ağır yük ve yolcuyla yola çıkmakta, adblue tükendiğinde ise çeşitli sıkıntılar yaşamaktadır.

Adblue yakıtı azaldığında araçların performansı düşer ve daha fazla mazot yakmaya başlarlar. Yakıt bittiğinde ise yolda kalırlar. Çekici çağırmak, aracı servise götürüp tamir ettirmek hem zaman kabına hem de ek masrafa neden olur. Ayrıca adblue sisteminden kaynaklanan arızalar da ortaya çıkar ve bu arızalar çoğu zaman fark edilmez. Adblue tamiri ise geçici çözümdür. Bu sorunların yaşanmaması için adblue sisteminin iptal edilmesi gerekir. Scania marka ağır vasıta araçlarında adblue sisteminin iptali Scania adblue emulator ile gerçekleşir. Araca monte edilen emulatör adblue sistemini devre dışı bırakır. Sistem devre dışı kaldığında gösterge panelinde uyarı ışığı yanmaz, araç sorunsuz çalışıyormuş gibi görünür.

Emulatör takılan aracın çekiş gücü azalmaz ve yoluna devam eder. Çekiş gücü arttığı için fazla mazot yakımı da olmaz. Scania adblue iptal emulatörü adblue yakıt seviyesini % 80 lerde tutar. Adblue iptaliyle araçlarda adblue arızaları da meydana gelmez. Ayrıca emulatör aracın diğer sistemlerine hiçbir zarar vermez. Bütün markalar için farklı iptal emulatörü kullanılır. Scania markası; Scania R serisi, Scania S serisi, Scania P serisi, Scania G serisi, Scania V8 Kamyon serisi için ihtiyacınız olan emulatörü Metadiag firmamızda bulacaksınız. Ürünlerimiz birinci sınıf kalitede ve uygun fiyatlıdır. Yurdun her yerinden ürün siparişi verebilirsiniz. Sipariş için sitemizde bulunan talep formunu doldurmanız yeterlidir. Satış temsilcimiz sipariş ettiğiniz ürünü kargo ile adresinize gönderir. Kurulumu da çok kolaydır ve kendiniz rahatlıkla kurabilirsiniz.

Ürün detayı için lütfen linke tıklayın : Scania Euro 6 AdBlue Emulator