Volvo

Her marka araç için farklı adblue emülatörü kullanılıyor. Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 araçlar için üretilen emulatörler birçok markanın kamyon, otobüs, tır ve iş makinalarında adblue sistemini iptal etmek için kullanılıyor. Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 araçları Avrupa standartlarına uygun olarak adblue sistemiyle üretiliyor. Volvo ağır vasıta araçlarında da adblue sistemi bulunuyor ve Volvo adblue iptali için özel üretilmiş emulatörler kullanılıyor. Ancak adblue nedir, neden kullanılır ve neden iptal edilir gibi konular henüz yeterince bilinmiyor. Adblue üre ve sudan oluşan bir karışımdır ve araçlarda ayrı bir tankta depolanır. Püskürtücüyle tanktan gelen sıvı egzozdan çıkan zehirli gaza püskürtülür. Böylece çevreyi ve havayı kirleten, küresel ısınmaya neden olan zehirli gazlar zararsız hale getiriliyor.

Çevre kirliliğinin küresel bir sorun haline gelmesi nedeniyle çevre kirliliğini azaltmak için adblue sistemi özellikle Avrupa ülkelerinde zorunlu olmuştur. Ancak adblue kullanımı bazı sorunların yaşanmasına da neden oluyor. Adblue sıvısı azalmaya başladığında araç çekişten düşüyor ve performansı azalıyor. Bu durumda daha fazla mazot yakmak gerekiyor. Sıvı bittiğinde ise araç çalışmıyor, yolda kalma riski yaşanıyor. Bu sorunları çözmek için aracın servise götürülmesi gerekiyor. Tüm bunlar kullanıcı için zaman ve iş kaybı, ekstra masraftır. Volvo markasının Volvo Ocean Race Sürümü ( Volvo FH13 , Volvo FH16 uyumlu), Volvo FH Serisi, Volvo FMX Serisi (inşaat serisi), Volvo FM Serisi gibi araçlarında bu sorunların meydana gelmemesi için Volvo adblue emulator kullanmak gerekiyor. Emülatörün görevi adblue sistemini devre dışı bırakmaktır.

İptal emülatörü bağlanan aracın gösterge panelinde uyarı ışığı yanmıyor, adblue sıvı düzeyi devamlı %40 ile %100 arasında görünüyor. Böylece sıvı alımına gerek kalmıyor. Araç çekişten düşmüyor, performans kaybı yaşanmıyor. Adblue arızası meydana gelme riski sıfır oluyor. Yeni nesil araçlarda ECU denen elektronik kontrol ünitesi bulunuyor. Bu ünite bütün sistemleri denetliyor. Adblue iptal emülatörü de bu üniteye bağlanıyor. Metadiag firmamızda Volvo Adblue iptal emülatörü bulunuyor ve cihazın montajı çok kolay yapılıyor. Sitemizden uygun fiyatlarla volvo iptal cihazı alabilirsiniz. Bir yıl garantili olan ürünlerimizden almak için sitemizdeki talep formunu doldurmanız ve bize göndermeniz yeterlidir. Satış temsilcimiz ürününüzü kargo ile adresinize gönderiyor.

Ürün detayı için lütfen linke tıklayın : Volvo Euro 6 AdBlue Emulator