Arıza tespit cihazı kategorisinde 16 yıllık geçmişi ile ön plana çıkan Metadiag firması özellikle ağır vasıta araçları için çözümler sunmakatadır.

Otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıtalarda gerek mekanik aksam gerekse sistemlerin işleyişi araçlarda bulunan elektronik kontrol ünitesi tarafından denetlenir. Aksaklıklar ve arızalar uyarı ışıklarıyla kullanıcıya bildirilir. Motor elektronik sistemlerini, fren elektronik sistemlerini, yakıt, süspansiyon ve adblue sistemlerini denetleyen elektronik kontrol ünitesi araçların beyni olarak tanımlanıyor. Modern araçlardaki bu özellik araçlardaki arızaların kolayca tespit edilmesini ve tamir edilmesini sağlıyor. Arıza tespiti ağır vasıta arıza tespit cihazı ile kolayca yapılıyor. Bunun için bir cihaza, bilgisayara ve kabloya ihtiyaç vardır. Cihaz kablolarla araca bağlanıyor ve beyinden alınan verilerle arızalar tespit ediliyor. Ancak her marka için farklı bir arıza tespit cihazı bulunuyor.

Man, mercedes benz, renault, volvo, daf gibi kamyon ve otobüsler için özel üretilen tespit cihazları başka markaları da destekliyor. Arıza tespit cihazlarında arıza kodu okuma ve silme, sensör değerleri okuma, arıza ikaz lambalarının söndürülmesi, uzaktan kumanda kodlama gibi özellikler bulunuyor. Cihazla arıza tespit edildikten sonra araç parçaları sökülüyor ve arıza tamir ediliyor. Tamir tamamlandıktan sonra uyarı ışıkları sönüyor. Metadiag firmamızda her marka kamyon, otobüs, tır ve oto için uygun arıza tespit cihazları bulunuyor. Ürün çeşitlerimizin hepsine bir yıl firmamızın garantisi veriliyor. En kaliteli ağır vasıta arıza tespit cihazları firmamızdadır ve ürün ve hizmet kalitesiyle firmamız sektörün önde gelen firmaları arasındadır.

Birçok firma orijinal diyerek 2. ve 3. Kalite ürün satmaktadır. Bu ürünlerde garanti yoktur ve teknik destek sağlanmaz. Firmamızdan alacağınız ürünler birinci sınıf kalitede ve bir yıl garantilidir. Satış sonrası teknik destek yanında eğitim desteği de vermekteyiz. Ağır vasıta araç arıza tespit cihazları marka ve özelliklerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır. Ürün paketi içinde arıza tespit cihazı, bilgisayar, kablo ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerine kargo ile ürün gönderiyoruz. İstanbul’daki satışlarda kurulumu yerinde yapıyoruz. Diğer bölgelerde ise uzaktan kurulum yapıyoruz. Ağır vasıta araç markasına göre aradığınız tüm çeşitler firmamızda bulunmaktadır. Bu modern cihazlar sayesinde arıza tespiti ve tamiri kolayca yapılmaktadır.