Arıza Tespit Cihazı

METADIAG BİLİŞİM arıza tespit cihazı kategorisinde tüm araç türlerinde ( binek, ağır vasıta, iş makinaları, tarım araçları, motosiklet, deniz araçları ) TEXA markasını önermektedir.

Arıza Tespit Cihazı Alırken Tavsiyeler

 • Teknik servis
 • Güncelleme desteği
 • Cihazın kalitesi
 • Kablo ve cihaz genel dayanıklılık
 • Fiyat performans dengesi
 • İhtiyacınıza uygun cihaz

          Arıza tespit cihazı kategorisinde 16 yıllık geçmişi ile ön plana çıkan Metadiag firması ağır vasıta arıza tespit cihazları ile yola çıkmış, şu anda tüm araçlar  için çözümler sunmaktadır. Ağır vasıta arıza tespit cihazı, iş makinası arıza tespit cihazı, binek arıza tespit cihazı ve motorsiklet arıza tespit cihazı kategorilerinde tüm ürünlere güçlü teknik destek ve garanti ile ulaşabilirisniz.

         Motorlu araçlarda gerek mekanik aksam gerekse sistemlerin işleyişi araçlarda bulunan elektronik kontrol ünitesi tarafından denetlenir. Aksaklıklar ve arızalar uyarı ışıklarıyla kullanıcıya bildirilir. Motor elektronik sistemlerini, fren elektronik sistemlerini, yakıt, süspansiyon ve adblue sistemlerini denetleyen elektronik kontrol ünitesi araçların beyni olarak tanımlanıyor. Modern araçlardaki bu özellik araçlardaki arızaların kolayca tespit edilmesini ve tamir edilmesini sağlıyor. Arıza tespiti ağır vasıta arıza tespit cihazı ile kolayca yapılıyor. Bunun için bir cihaza, bilgisayara ve kabloya ihtiyaç vardır. Cihaz kablolarla araca bağlanıyor ve beyinden alınan verilerle arızalar tespit ediliyor. Ancak her marka için farklı bir arıza tespit cihazı bulunuyor.

       Man, mercedes benz, renault, volvo, daf gibi kamyon ve otobüsler için özel üretilen tespit cihazları başka markaları da destekliyor. Arıza tespit cihazlarında arıza kodu okuma ve silme, sensör değerleri okuma, arıza ikaz lambalarının söndürülmesi, uzaktan kumanda kodlama gibi özellikler bulunuyor. Cihazla arıza tespit edildikten sonra araç parçaları sökülüyor ve arıza tamir ediliyor. Tamir tamamlandıktan sonra uyarı ışıkları sönüyor. Metadiag firmamızda her marka kamyon, otobüs, tır ve oto için uygun arıza tespit cihazları bulunuyor. Ürün çeşitlerimizin hepsine bir yıl firmamızın garantisi veriliyor. En kaliteli  arıza tespit cihazları firmamız bünyesinde bulunmaktadır.  Ürün ve hizmet kalitesiyle firmamız sektörün önde gelen firmaları arasındadır.

     Birçok firma orijinal diyerek 2. ve 3. Kalite ürün satmaktadır. Bu ürünlerde garanti yoktur ve teknik destek sağlanmaz. Firmamızdan alacağınız ürünler birinci sınıf kalitede ve bir yıl garantilidir. Satış sonrası teknik destek yanında eğitim desteği de vermekteyiz.  Araç arıza tespit cihazları marka ve özelliklerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır. Ürün paketi içinde arıza tespit cihazı, bilgisayar, kablo ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerine kargo ile ürün gönderiyoruz. İstanbul’daki satışlarda kurulumu yerinde yapıyoruz. Diğer bölgelerde ise uzaktan kurulum yapıyoruz. Ağır vasıta araç markasına göre aradığınız tüm çeşitler firmamızda bulunmaktadır. Bu modern cihazlar sayesinde arıza tespiti ve tamiri kolayca yapılmaktadır.

Güncelleme

     Arıza tespit test ve ölçüm cihazlarında güncelleme desteği firmamız tarafından desteklenmektedir.( Bosch arıza tespit cihazı, delphi arıza tespit cihazı, viecar c-y300 arıza tespit cihazı ile ilgili bilgi için bizi arayınız )

İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Kayseri, Antalya, Bursa, Gaziantep başta olmak üzere Edirne’den Hakkari’ye kadar tüm Türkiye’ye hizmet verilmektedir.

Güçlü Teknik Servis, En Son Güncellemeler

Kaliteli ve Geniş Ürün Portfoyü, Uygun Fiyatlar

En iyi arıza tespit cihazı

Araç arıza test ve ölçüm cihazları için en doğru seçim ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız seçimdir. Eğer  servisiniz de birden fazla markaya yönelik olarak çalışıyorsanız,  TEXA markası dünyada aldığı ödüller, güncelleme desteği, fiyat avantajı, kolay kullanım arayüzü kendini ispatlamış, birçok profesyonel tarafından kullanılan marka olarak ön plana çıkmaktadır. Fakat sadece belirli marka üzerine çalışmalarınız mevcut ise her markanın sahip olduğu arıza tespit cihazını bizimle irtibata geçerek gerekli bilgiyi alabilirsiniz. En iyi arıza tespit cihazı; güncelleme ve teknik desteği olan, testlerden geçirilmiş cihazlardır. Unutmayın ki piyasadan alacağınız ucuz cihazlar konusunda temkinli davranmalısınız (Aliexpress, ebay gibi websiteleri ve teknik destek vermeyen satıcılar). Araçların beyni ile iletişim kurulduğu için araç güvenliği ile ilgili olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Arıza tespit cihazı fiyatları

Piyasada ki cihaz fiyatları kalite ve verilen teknik servis hizmetine göre değişim göstermektedir. Ucuz fiyata satılan tespit cihazları arızanın tespitine yönelik değil, var olan değerleri yüzeysel olarak okumaktadır. Veya bu tür kalitesiz ürünler aracın beynine ve elektronik aksamına zarar vermektedir.

Genel olarak fiyatları etkileyen kriterler; garanti süresi, cihazın menşei, satın alınan firmanın teknik servis ağı, kablo kalitesi, güncelleme durumu ve sağlıklı çalışan yazılım olarak başlıklandırabiliriz. Metadiag Bilişim olarak güçlü teknik servis desteği ve kaliteli cihazlar ile her zaman ürünlerimizin arkasındayız

Sektörde öne gelen Bosch firmasının yapmış olduğu arıza tespit cihazları:

 • KTS 200
 • KTS 440
 • KTS 540
 • KTS 570
 • KTS 900
 • KTS 940
 • KTS 970

KTS TRUCK Hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız

Bosch Arıza Tespit Cihazı

Yurt içi ve Yurt Dışında Binlerce Mutlu Müşteri 

Teknik Servis Hizmeti, Kurulum, Eğitim ve Güncelleme’de Metadiag Kalitesini Hissedin