Arıza Tespit Cihazı

METADIAG BİLİŞİM arıza tespit cihazı kategorisinde tüm araç türlerinde ( binek, ağır vasıta, iş makinaları, tarım araçları, motosiklet, deniz araçları ) TEXA markasını önermektedir.

Arıza Tespit Cihazı Alırken Tavsiyeler

 • Teknik servis
 • Güncelleme desteği
 • Cihazın kalitesi
 • Kablo ve cihaz genel dayanıklılık
 • Fiyat performans dengesi
 • İhtiyacınıza uygun cihaz

          TEXA NAVIGATOR TXT’S CİHAZINI DİĞER ARIZA TESPİT CİHAZLARINDAN AYIRAN FARKLAR

 

Metadiag Bilişim firması olarak Türkiye Distribütörlüğünü yaptığımız TEXA firmasının üretmiş olduğu Navigator TXT’s cihazından bahsetmek isterim.

TEXA’nın üretmiş olduğu NAVIGATOR TXT’s cihazı TÜV (Technischer Überwachungsverein ya da Türkçe olarak Teknik Denetim Kurumu) onaylı bir cihaz olarak standartlarını, yüksek verimlilik ve başarısını kanıtlamıştır.

Tüm araç gruplarına bakabilen bir cihaz olmanın yanı sıra, Desteklediği protokoller sayesinde Ağır vasıta, Otobüs, Treyler, Güç aktarma sistemleri, Fren sistemleri, Binek araçlar, İş makinaları, Tarım makinaları ve daha birçok grubu destekler.

Navigator TXT’s cihazı ile bu grupların hepsine bağlanabilir; kalibrasyon, kodlama yapabilir, test gerçekleştirebilir, arıza okuyup silebilirsiniz. Bu işlemlerin hepsini piyasada rakip olduğu tüm cihaz ve markalar (Bosch, Jaltest, Launch vb.)’da yapabilmektedir. TEXA firmasını diğer markalardan ayıran en önemli özelliklerden birisi güncelleme zorunluluğu olmamasıdır. Diğer firmalarda cihaz satın alındığı zaman cihazınıza bir lisans belirlenir ve 365 gün süresi vardır. 365 gün sonrasında cihaz kullanıma kapanır yada fonksiyonlarını kısıtlar sizi tekrardan lisans almaya zorlar. Ayrıca Uzun süre lisans güncellemesi yapmayıp ihtiyacınız olduğu zaman güncelleme isteğinde bulunduğunuzda geçen sürede çıkan güncellemeler için bedel alabilir, gecikme cezası ödeyebilirsiniz. Bu sistem TEXA’da şu şekilde işlemektedir;

Cihaz satın alındıktan sonra cihazınıza bir lisans belirlenir. (Örnek vermek gerekirse TRUCK lisansı için 48.0 lisansı) Lisansın tüm yamalarını indirmek tamamen ücretsizdir, fakat ana güncelleme yayınlandığında (TRUCK 49 versiyon) buna güncellemek için bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Fakat bu güncelleme için hiçbir zorunluluk bulunmamaktadır. Siz cihazınızı güncellemeden dilediğiniz süre boyunca kısıtlama ya da kapanmaya maruz kalmadan kullanabilirsiniz, ayrıca güncelleme almak istediğiniz zaman sadece güncelleme bedeli + gecikme bedeli ödersiniz. Bu ödediğiniz güncelleme bedeli diğer firmalardaki gibi sadece o anki güncel lisanslı aktifleştirmez. Bunu bir adım öteye taşıyarak cihazınızı en güncel versiyona çıkartır ve önümüzdeki 365 gün boyunca çıkan güncellemeleride bedelsiz indirmenizi sağlar. TEXA’nın senede 3 büyük güncelleme çıkarttığı göz önüne alınırsa 1 güncelleme bedeli ödeyip 3 ana güncelleme satın almış olursunuz.

 

Diğer firmadalardan ayıran 2.en önemli özellilk iste cihazın arkasındaki Ar-Ge gücüdür. TEXA firması, diğer firmalar gibi yazılım donanım gibi bileşenleri farklı firmalara yaptırtmak yerine hepsini kendi bünyesinde geliştirir ve bu sayede diğer cihazlara oranla daha stabil çalışır. Cihaz ile ilgili bir sorun yaşandığında ya da cihaza bir özellik eklemesi yapmak istediğinizde (iSupport sistemi birazdan bahsedeceğim) diğer firmalar gibi farklı firmalara ürettirmek yerine tüm işlemleri kendi bünyesinde yaptığı için daha kısa sürede tepki verip gerekli işlemleri yapabilme gücüne sahiptir.

Bu 2 maddeye ek olarak içerdiği kablo ve tesisat şemaları, tamir katalogları, birden çok bilgisayara kurulum imkanı, teknik workshop dökümanları ve iSupport sistemi gibi bileşenler içerir.

     iSupport sisteminden kısaca bahsetmek gerekirse, bu sistem TEXA arıza tespit cihazı kullanan müşterilerin TEXA mühendislerine geri dönüş yapabilmesi için kullanılan bir portaldır. Cihazla ilgili bir sorun yaşandığında, bir araçta yapmak istediğiniz bir işlemi yapamadığınzda ya da işlemi hiç menüde göremediğinzde iSupport sistemi üzerinden direk geri dönüş yapabilir; bu sorunun hızlıca çözülmesi için katkıda bulunabilirsiniz.

Sahip olduğu farklı kablo soketleri sayesinde tüm araç gruplarına destek verebilmesine ek olarak dilerseniz tek tek ihtiyacınız olan kabloları alabilir, dilerseniz direk TEXA kablo çantası alabilirsiniz.

          Arıza tespit cihazı kategorisinde 16 yıllık geçmişi ile ön plana çıkan Metadiag firması ağır vasıta arıza tespit cihazları ile yola çıkmış, şu anda tüm araçlar  için çözümler sunmaktadır. Ağır vasıta arıza tespit cihazı, iş makinası arıza tespit cihazı, binek arıza tespit cihazı ve motorsiklet arıza tespit cihazı kategorilerinde tüm ürünlere güçlü teknik destek ve garanti ile ulaşabilirisniz.

         Motorlu araçlarda gerek mekanik aksam gerekse sistemlerin işleyişi araçlarda bulunan elektronik kontrol ünitesi tarafından denetlenir. Aksaklıklar ve arızalar uyarı ışıklarıyla kullanıcıya bildirilir. Motor elektronik sistemlerini, fren elektronik sistemlerini, yakıt, süspansiyon ve adblue sistemlerini denetleyen elektronik kontrol ünitesi araçların beyni olarak tanımlanıyor. Modern araçlardaki bu özellik araçlardaki arızaların kolayca tespit edilmesini ve tamir edilmesini sağlıyor. Arıza tespiti ağır vasıta arıza tespit cihazı ile kolayca yapılıyor. Bunun için bir cihaza, bilgisayara ve kabloya ihtiyaç vardır. Cihaz kablolarla araca bağlanıyor ve beyinden alınan verilerle arızalar tespit ediliyor. Ancak her marka için farklı bir arıza tespit cihazı bulunuyor.

       Man, mercedes benz, renault, volvo, daf gibi kamyon ve otobüsler için özel üretilen tespit cihazları başka markaları da destekliyor. Arıza tespit cihazlarında arıza kodu okuma ve silme, sensör değerleri okuma, arıza ikaz lambalarının söndürülmesi, uzaktan kumanda kodlama gibi özellikler bulunuyor. Cihazla arıza tespit edildikten sonra araç parçaları sökülüyor ve arıza tamir ediliyor. Tamir tamamlandıktan sonra uyarı ışıkları sönüyor. Metadiag firmamızda her marka kamyon, otobüs, tır ve oto için uygun arıza tespit cihazları bulunuyor. Ürün çeşitlerimizin hepsine bir yıl firmamızın garantisi veriliyor. En kaliteli  arıza tespit cihazları firmamız bünyesinde bulunmaktadır.  Ürün ve hizmet kalitesiyle firmamız sektörün önde gelen firmaları arasındadır.

     Birçok firma orijinal diyerek 2. ve 3. Kalite ürün satmaktadır. Bu ürünlerde garanti yoktur ve teknik destek sağlanmaz. Firmamızdan alacağınız ürünler birinci sınıf kalitede ve bir yıl garantilidir. Satış sonrası teknik destek yanında eğitim desteği de vermekteyiz.  Araç arıza tespit cihazları marka ve özelliklerine göre farklı fiyatlarla satılmaktadır. Ürün paketi içinde arıza tespit cihazı, bilgisayar, kablo ve kullanım kılavuzu bulunmaktadır. Türkiye’nin her yerine kargo ile ürün gönderiyoruz. İstanbul’daki satışlarda kurulumu yerinde yapıyoruz. Diğer bölgelerde ise uzaktan kurulum yapıyoruz. Ağır vasıta araç markasına göre aradığınız tüm çeşitler firmamızda bulunmaktadır. Bu modern cihazlar sayesinde arıza tespiti ve tamiri kolayca yapılmaktadır.

Güncelleme

     Arıza tespit test ve ölçüm cihazlarında güncelleme desteği firmamız tarafından desteklenmektedir.

İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Kayseri, Antalya, Bursa, Gaziantep başta olmak üzere Edirne’den Hakkari’ye kadar tüm Türkiye’ye hizmet verilmektedir.

Güçlü Teknik Servis, En Son Güncellemeler

Kaliteli ve Geniş Ürün Portfoyü, Uygun Fiyatlar

En iyi arıza tespit cihazı

Araç arıza test ve ölçüm cihazları için en doğru seçim ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapacağınız seçimdir. Eğer  servisiniz de birden fazla markaya yönelik olarak çalışıyorsanız,  TEXA markası dünyada aldığı ödüller, güncelleme desteği, fiyat avantajı, kolay kullanım arayüzü kendini ispatlamış, birçok profesyonel tarafından kullanılan marka olarak ön plana çıkmaktadır. Fakat sadece belirli marka üzerine çalışmalarınız mevcut ise her markanın sahip olduğu arıza tespit cihazını bizimle irtibata geçerek gerekli bilgiyi alabilirsiniz. En iyi arıza tespit cihazı; güncelleme ve teknik desteği olan, testlerden geçirilmiş cihazlardır. Unutmayın ki piyasadan alacağınız ucuz cihazlar konusunda temkinli davranmalısınız (Aliexpress, ebay gibi websiteleri ve teknik destek vermeyen satıcılar). Araçların beyni ile iletişim kurulduğu için araç güvenliği ile ilgili olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Arıza tespit cihazı fiyatları

Piyasada ki cihaz fiyatları kalite ve verilen teknik servis hizmetine göre değişim göstermektedir. Ucuz fiyata satılan tespit cihazları arızanın tespitine yönelik değil, var olan değerleri yüzeysel olarak okumaktadır. Veya bu tür kalitesiz ürünler aracın beynine ve elektronik aksamına zarar vermektedir.

Genel olarak fiyatları etkileyen kriterler; garanti süresi, cihazın menşei, satın alınan firmanın teknik servis ağı, kablo kalitesi, güncelleme durumu ve sağlıklı çalışan yazılım olarak başlıklandırabiliriz. Metadiag Bilişim olarak güçlü teknik servis desteği ve kaliteli cihazlar ile her zaman ürünlerimizin arkasındayız

Sektörde öne gelen Bosch firmasının yapmış olduğu arıza tespit cihazları:

 • KTS 200
 • KTS 440
 • KTS 540
 • KTS 570
 • KTS 900
 • KTS 940
 • KTS 970

KTS TRUCK Hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız

Bosch Arıza Tespit Cihazı

Jaltest Arıza Tespit cihazı ve özellikleri hakkında bilgi almak için lütfen linke tıklayınız.

 

Jaltest Arıza Tespit Cihazı

Sektörde öne gelen Launch firmasının yapmış olduğu arıza tespit cihazları:

  • X-431 Euro Tab II
  • X-431 Euro Pro4
  • X-431 Euro Mini
  • X-431 HD BOX3
  • X-431 Pro8
  • X-431 Pro Lite

Hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız

Launch Arıza Tespit Cihazı

Yurt içi ve Yurt Dışında Binlerce Mutlu Müşteri 

*Metadiag Bilişim Teknoloji Sanayi Ltd. Şti. kopya, orijinal olmayan arıza tespit cihazı önermemektedir ve satışı mevcut değildir. Klon, kopya ve crackli cihaz ve yazılımlar yasal olarak satışı yasaktır. Bu cihazların ve yazılımların kullanılması araçlara zarar verebilir.

Teknik Servis Hizmeti, Kurulum, Eğitim ve Güncelleme’de Metadiag Kalitesini Hissedin