MAN

Arıza tespit cihazları araçlardaki arızaları tespit etmek ve arızanın neden oluştuğunu ve nasıl tamir edileceğini öğrenmek için kullanılan cihazlardır. Yeni nesil araçlarda araçtaki tüm parça ve işlevleri ECU denen elektronik kontrol merkezi tarafından denetlenir. ECU sistemleri yönetir, parametreleri hesaplar ve değişkenleri ayarlar. Araca bağlanan arıza tespit cihazı ile kontrol ünitesindeki bilgilere ulaşılabilir ve arızalar kolayca tespit edilebilir. Her marka araç için farklı cihaz ve yazılım kullanılır. Man marka ağır vasıta araçlarında, kamyon ve otobüslerde man cats T200 arıza tespit cihazıyla araçlardaki arızalar kolayca tespit ediliyor ve arızanın nasıl tamir edileceği öğreniliyor. Man arıza tespit cihazı kamyon, otobüs ve diğer tüm ağır vasıta araçlarını desteklemektedir.

 

Man cats T200 Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Rusça ve diğer birçok dilleri desteklemektedir. Bu cihaz olmadan man araçlarda en küçük işlemler bile yapılamaz. Orijinal man cats II yazılımı kontrol ünitesi tanımlama, arıza hafızasını okuma, ölçüm değerlerini ve sistem bilgilerini görüntüleme gibi birçok özellikle çalışmaktadır. Genel olarak arıza tespit cihazlarıyla arıza kodlarını okuma, adaptasyon ve kalibrasyon, servis ışıklarının sıfırlanması, beyin bilgilerini görüntüleme, sensör bilgilerini okuma, hız limitinin değiştirilmesi enjektör testi, ECU bilgilerinin güncellenmesi, ABS arıza tespiti gibi işlemler yapılmaktadır. Man arıza tespit cihazları tüm man marka ağır vasıta, kamyon ve otobüslerde ve Man TGX Serisi, Man TGS Serisi, Man TGM Serisi, Man TGL Serisi gibi modellerde bu işlemleri yaparak servislere büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Man cats T200 arıza tespit cihazının desteklediği sistemler ise elektronik kontrollü havalı süspansiyon, motor regülasyonu, elektronik fren sistemleri, retarder, vites kutusu, klima sistemleri, merkez bilgisayar, kapı modülü ve hava yastığıdır. Bu ürün paketinde T200 communication interface, OBD 2 kablosu, 12- pin kablosu, network kablosu bulunmaktadır. Cihazın kullanımı son derece kolaydır. Bir bilgisayar, bir cihaz ve kabloyla araca bağlanılıp kolaylıkla arızalar tespit edilmekte, arızalı parçanın yeri görünmekte ve nasıl tamir edileceği öğrenilmektedir. Metadiag firmamızda her marka araç için arıza tespit cihazı bulunuyor. Sitemizdeki talep formunu doldurarak ürün siparişi verebilirsiniz. Satış temsilcimiz ürünle ve siparişle ilgili detaylı bilgileri size verecektir.

Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: MAN Cats T200 Arıza Tespit Cihazı