Mercedes-Benz

Bütün araçların zamanı geldiğinde periyodik bakımlarının yapılması gerekir. Bu bakımlarda parça ve sıvı değişimleri yapılır, araçta arıza olup olmadığı kontrol edilir. Yeni üretilen araçlarda elektronik parçalar ve sistemler bulunuyor. Bu nedenle arıza tespitlerinin de bilgisayarlı elektronik cihazlarla yapılması gerekiyor. Elektronik arıza tespit cihazlarıyla araçta var olan bütün sorunlar tespit edilebiliyor. Ancak her marka araç için farklı özellikte arıza tespit cihazı kullanılmaktadır. Hepsinin farklı yazılımları bulunmaktadır. Mercedes arıza tespit cihazı C5 Euro 6 mercedes araçlarda yetkili servis lisans şifresine ihtiyaç duyulmadan tüm servislerce kullanılabilmektedir. Mercedes C5 ile araç üzerinde bulunan tüm beyinlerdeki arıza kodlarını okuyabilir, arızanın hangi aksamda olduğunu tespit edebilirsiniz.

 

Mercedes C5 ile arızanın neden oluştuğunu ve nasıl tamir edileceğini de ayrıntılı olarak görebilirsiniz. İletişim kurduğunuz mercedes euro 6 kamyon, otobüs, tır ve diğer ağır vasıta araçlarındaki araç verilerini hatasız bir şekilde görebilirsiniz. Mercedes C5 ile online ve offline olarak SCN kodlama işlemi yapabilirsiniz. Tamirini yaptığınız veya yenisiyle değiştirdiğiniz parçayı araçla tanıştırmanız gerekir. C5 parçaların kalibrasyon ve adaptasyon işlemlerini de yapar. Mercedes ağır vasıta araçlarında mercedes C5 ile şifresiz olarak adblue iptali yapabilir, tekrar devreye sokabilirsiniz. Böylece aracınız çekişten düşmeyecektir. Arıza tespit cihazlarıyla artık arızalar kolayca tespit edilebiliyor ve tamiri yapılıyor. Mercedes arıza tespit cihazları ile Mercedes Actros, Arocs, Atego, inşaat serisi gibi tüm mercedes ağır vasıta araçlarının, otobüs ve kamyonların yanı sıra Maybach, Bharatbenz, Fuso, Setra otobüsler ile de iletişim kurabilir arıza tespiti yapabilirsiniz.

 

Mercedes C5 arıza tespit cihazı ile kullanılan Xentry Das yazılımının en son versiyonu 9/2016 Metadiag firmamız tarafından hizmete sunulmuştur. Euro 6 araçlarda tüm elektronik parçalar ve işlevleri ECU olarak kısaltılan elektronik kontrol ünitesi tarafından denetleniyor. ECU sürekli olarak sistemleri denetler, parametreleri hesaplar ve değişkenleri ayarlar. ECU’ ya bağlanan arıza tespit cihazıyla arıza tespitleri kolayca yapılır ve arıza giderilir. Metadiag firmamızdan alacağınız arıza tespit cihazı paketinde bilgisayar, kablo ve cihaz bulunmaktadır. Sitemizdeki talep formunu doldurarak ürün siparişi verebilirsiniz. Cihaz hakkında detaylı bilgileri de satış temsilcimizden öğrenebilirsiniz.

Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: Mercedes C5 Arıza Tespit Cihazı

Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: Mercedes SD Connect Arıza Tespit Cihazı