Renault

Renault ağır vasıta araçları düşük yakıt tüketimiyle yüksek performans vermesi nedeniyle ülkemizde de en çok tercih edilen araçlardır. İş hacmi de yüksek olan renault ağır vasıta araçlarında sıkça arızalar da meydana gelmektedir. Meydana gelen arızalar zamanında ve doğru olarak tespit edilemediğinde tamir işlemleri de uzun zaman alacaktır. Bu da kullanıcıya veya firmaya hem zamana kaybettirecek hem de ekonomik kayıplar yaşanmasına neden olacaktır. Son üretilen renault ağır vasıta araçları Avrupa standartlarındadır ve elektronik kontrol üniteleri vardır. ECU araçtaki tüm parçaların ve sistemlerin çalışmalarını yönetmektedir. Araçta bir hata veya arıza meydana geldiğinde kontrol ünitesinde uyarı lambaları yanar. Arızalar renault arıza tespit cihazı ile kolayca ve hatasız tespit edilir.

 

Renault Euro 5 ağır vasıta araçlarındaki hata ve arızalar arıza tespit cihazıyla tespit edilir, hata ve arıza olan parçanın yeri tespit edilir, arızanın nedenleri ve nasıl tamir edileceği gösterilir. Cihaz sayesinde araç bakın ve tamiri yapan firmaların da iş verimi artar. Daha hızlı ve doğru tamir yapılır. Bu şekilde araç kullanıcı ve firması da zaman kaybı ve ekonomik kayıp yaşamaz. Renault arıza tespit cihazının araçtaki arızaları okuma ve silme, abs sorunları gibi lambaların yanmasına sebep olan arızaları giderme, sistem test edebilme ve analiz etme, enjektör kodlaması yapabilme özellikleri vardır.

 

Renault ağır vasıta araçlarında kullanılan renault arıza tespit cihazları Metadiag firmamız tarafından üretilmektedir. Bu cihaz ile lamba söndürme, arıza okuma yapılmaktadır. Cihaz birinci sınıf kalitede bir üründür. Müşteriye orijinal çantası içinde sunulmaktadır. Ürünümüz bir yıl garantilidir ve yenisiyle değiştirilmektedir. Günümüzde her marka ağır vasıta araçları için farklı arıza tespit cihazları bulunuyor. Aracınızla uyumlu arıza tespit cihazlarını Metadiag firmamızda bulacaksınız. Elektronik arıza tespit cihazlarıyla araçlara kablolu ya da kablosuz bağlantı yapılabilmekte ve uzaktan da arıza tespiti yapılabilmektedir. Sitemizde bulunan talep formunu doldurarak istediğiniz arıza tespit cihazının siparişini verebilirsiniz. Talep formunuz bize iletildiğinde satış temsicimiz sizi arar ve gerekli bilgileri alarak ürünü kargo ile size gönderir.

Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: Renault Arıza Tespit Cihazı