Scania

Son teknolojilerle üretilen araçlarda elektronik kontrol ünitesi bulunuyor. ECU olarak adlandırılan kontrol ünitesi araçların tüm elektronik parçalarını ve çalışma sistemlerini yönetiyor. ECU sistemleri yönetiyor, parametreleri hesaplıyor ve değişkenleri sürekli ayarlıyor. Araçta herhangi bir arıza meydana geldiğinde ise uyarı ışıkları yanıyor. Bu yeni nesil araçlarda arıza tespit cihazlarıyla her türlü arızalar kolayca tespit edilebiliyor. Ancak her markaya uyumlu farklı arıza tespit cihazı kullanılması gerekiyor. Ülkemizde de en çok kullanılan scania marka ağır vasıta araçlarının, otobüs ve kamyonların arıza tespitleri için Scania VCI 3 arıza tespit cihazı kullanılıyor. Scania arıza tespit cihazı araca bağlanıyor ve hangi parçanın, hangi sistemin arızalı olduğu tespit ediliyor.

 

Scania R serisi, Scania S serisi, Scania P serisi, Scania G serisi, Scania V8 Kamyon serisi arıza tespit cihazıyla arızalı parçanın yeri de öğrenilebiliyor. Arızanın neden kaynaklandığı ve tamiri için neler yapılması gerektiği de arıza tespit cihazıyla öğrenilebiliyor. Bu cihazlarla arıza tespiti yapmak servise ve kullanıcıya zaman tasarrufu sağlıyor. Araçtaki arıza kısa sürede tamir ediliyor ve araç yola devam ediyor. Yanlış tespit ve yanlış tamir de olmuyor. Geleneksel tamir işlemlerinde arızaların tespiti ve tamiri yanlış olabiliyordu. Bu da zaman kaybına ve gereksiz masraflara yol açıyordu. Elektronik arıza tespit cihazlarıyla arızalar hatasız bulunuyor ve kısa sürede tamir ediliyor. Scania arıza tespit cihazları arıza kodu okuma silme, parametrelerini ayarlama, kalibrasyon programlama, firmware güncellemesi gibi işlemleri yapıyor.

 

Scania arıza tespit cihazı ile tüm scania marka ağır vasıta araçlarındaki arızaları tespit edebilir ve tamirini yapabilirsiniz. Scania VCI 3 diagnostik sistemleri 2006 ve üzeri modeldeki araçlarla uyumlu çalışmaktadır. SDP yazılımı dışında x-Com yazılımı da bulunmaktadır ve tam donanımlı olarak çalışmanıza imkân sağlamaktadır. Bu cihaz araçlara kablolu veya kablosuz olarak bağlanabiliyor. Ürün paketinde cihaz, bilgisayar ve kablo bulunmaktadır. Sitemizde bulunana talep formunu doldurarak yurdun her yerinden sipariş verebilirsiniz. Ürününüz kargo ile adresinize gönderilir. Ayrıca ürünlerimiz bir yıl garantilidir. Teknik destek ve eğitim desteği hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Scania VCI 3 Arıza Tespit Cihazı