Volvo

Volvo ağır vasıta araçları ve iş makinaları ülkemizde de en çok kullanılan araçlardır. Özellikle yeni üretilen volvo araçlar son teknolojilerle üretilmiştir. Araçlarda elektronik kontrol üniteleri vardır ve bu üniteler araçtaki parçaları ve sistemleri yönetir, denetler. Araçta hata ya da arıza meydana geldiğinde göstergede ışıklar yanar ve kullanıcı uyarılır. Volvo araçların yeni teknolojilerle üretilmesi nedeniyle arızaların tespiti ve tamiri de eski yöntemlerle yapılamıyor. Volvo iş makinalarında meydana gelen arızaları tespit etmek için özel olarak tasarlanmış volvo arıza tespit cihazı kullanılıyor. Araca bağlanan arıza tespit cihazı elektronik kontrol merkeziyle haberleşiyor ve arıza kayıtlarını okuyor. Arızanın nerede olduğunu ve arızalı parçanın yerini bildiriyor.

 

Volvo arıza tespit cihazı Volvo Ocean Race Sürümü ( Volvo FH13 , Volvo FH16 uyumlu), Volvo FH Serisi, Volvo FMX Serisi (inşaat serisi), Volvo FM Serisi gibi volvo motoru olan tüm ağır vasıta araçları ve iş makinalarının arıza tespitinde kullanılmaktadır. İş makinalarında tekerlek yükleyici, belden hauler, ekskavatör, greyder arıza tespitlerinde iletişim kurmaktadır. Araçlar üzerinde arıza kodu okuma- silme, adaptasyon, aktivasyon, kodlama işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır. Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça gibi dilleri desteklemektedir. Volvo servislerinde ve iş makinaları, oto tamircilerinde mutlaka bulunması gereken bir cihazdır. Volvo arıza tespit cihazının müşteriye sunulduğu set içerisinde VCDAS İnterface, volvo arayüzü, volvo 8 pin kablo da bulunmaktadır. Cihaz sayesinde arıza tespiti doğru ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. İş makinalarında hızlı servis hizmeti çok önemlidir. Zamanında arızalar tamir edilmediğinde başka yeni sorunlar da ortaya çıkabilir.

 

Zamanında arıza tespiti yapılamadığında tamir de gecikmekte, zaman ve iş kaybı yaşanmakta ve ekonomik kayıplar ortaya çıkmaktadır. Volvo arıza tespit cihazları bu sorunları ortadan kaldırıyor. Volvo iş makinalarını ve ağır vasıta araçlarını destekleyen arıza tespit cihazını Metadiag firmamızda bulabilirsiniz. Metadiag firmamız tüm markaları destekleyen arıza tespit cihazlarının satışını yapıyor. Tüm ürünlerimiz bir yıl firmamız garantisi altındadır. Firmamızdan arıza tespit cihazı alarak arıza tespitini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sitemizde bulunan talep formunu doldurarak ürün siparişi verebilirsiniz. Siparişiniz kargo ile adresinize gönderilir. Arıza tespit cihazlarıyla ilgili detaylı bilgileri bilgi almak için satış temsilcimizi arayabilirsiniz.

Euro 4 ve Euro 5 Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: Volvo Arıza Tespit Cihazı

Euro 6 Ürün Detayı için lütfen linke tıklayın: Volvo Vocom 88890300 Arıza Tespit Cihazı