Race Car Dimsport Türkiye

Tuning konsepti ve “mükemmellik” uygulaması dikkate alınırken, aklımız önce otomobil ve arazi araçlarına gider: bunların motorlarının kişiselleştirilme imkanı her zaman otomotiv alanındaki profesyoneller için bir fırsat olarak görülmüştür ve bu, yalnızca işin performans tarafıyla ilgili olanlara yönelik değildir.

Motorun çalışması ve nihai güç aktarımına ilişkin olarak birçok hususun dikkate alınması gerekmektedir: iticiler bazı teknik tavizler, toleranslar, stratejik ve ticari seçenekler vb. temel alınarak inşa ve kalibre edilmektedir. Üretim sürecindeki olağanüstü ilerlemelere rağmen, üretim hattından çıktıktan sonra motorlar aynı çalışma performansını sunmamaktadırlar. Küçük makine ile işleme ve montaj toleransları dahi mekanik dengesizlikler tespit edebilmekte ve bu etkiler, mekanik bağlantı, zamanlama, dengeleme vb. nedeniyle artabilmektedir. Dahası, üreticilerin güç ve tork aktarımına ilişkin stratejik kararları daima etkin motor özelliklerine bağlı değildir: bir modelin ‘giriş düzeyi’ sürümleri genellikle, agresif pazarlama operasyonlarını ve halka daha düşük fiyat sunulmasını haklı çıkarmak için güçleri düşürülerek, daha düşük motor performansları ile sunulmaktadır. Doğal emmeli motorlarda, hava giriş miktarının değiştirilmesi mümkün olmadığından, gerçekçi bir hedef %5’e varan bir güç kazanımı ve %10’a varan ekstra tork olmaktadır.

Süperşarjlı ve turboşarjlı motorlarda (hem dizel hem de benzinli), enjeksiyon, yanma (kıvılcım avansı), takviye basıncı, aşırı basınç zamanlayıcısı vb.’ni de içeren daha eksiksiz bir yönetim, %25 – %30’a varan gerçekçi güç ve tork artışları sağlamaya yardımcı olur.

Ek olarak, turboşarjlı dizel motorlarda daha düşük devir/dk değerlerinde daha yüksek tork elde edilebilmesi, (eşdeğer araç performansları için) %10’a varan azalma sağlayacak şekilde,tüketim tarafında olumlu sonuçlar sağlamaktadır.

Müşteri aynı zamanda, takip edilecek prosedür hakkında basit talimatlar ve adım adım bilgilendirme sunan, tam işletim kılavuzu dokümantasyonu ile desteklenir.

Araçların sürekli olarak iyileştirilmesi ve yeni uygulamaların geliştirilmesi, Dimsport Tuning sistemini daima tam çalışır halde ve yeni araçları destekleyecek şekilde güncel tutmaya katkıda bulunur.

Rapid (elektronik kontrollü turbo dizel ve turbo benzinli motorlara yönelik eklenti modülleri), modüllerinin de Tuning ürün grubunun bir parçası olduğunu belirtmek gerekir: bazı durumlarda bu modüller, mevcut tek modifikasyon çözümünü temsil edecektir. Lütfen daha fazla bilgi için özel dokümantasyon ve uygulama listelerine bakın.