Chip Tuning

   Chip Tuning nedir?


     Chip tuning işlemi en basit haliyle aracın motor beynindeki ( ECU ) yazılımın bu iş için yapılmış özel cihazlar tarafından okunarak (Trasdata, New Genius, , Autovei Kess, K-Tag vb.) konusunda uzman operatörlerin bu yazılımı değiştirip, Ecuya kaydedilmiş motor çalışma parametrelerini optimizasyonunu ve yeniden kalibrasyonunun yapılıp düzenlenen araç yazılımının tekrar ecuya yazdırılması işlemine denir.

   Chip Tuning İşlemleri Nelerdir?


    Aracın ihtiyacı olan ve veya müşterilerimizin isteği doğrultusunda gerçekleştirilen Chip tuning işlemlerimiz: performans artışı, tork artışı, yakıt tasarrufu, dpf-egr çözümleri, adblue (scr) iptali, hız limiti kaldırma, cat-tva-swirl-dtc çözümleri işlemleri yapılmaktadır.

   Chip Tuning Fiyatları


    Yapılan işlemlerin fiyatı araca, aracın modeline ve yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Otobüs, kamyon, binek araçlar, motosiklet, marine grubu, tır, dorse grubu, hafif ticari(LCV) , iş makineleri  ve tarım araçları tüm araç grupları için chip tuning işlemi gerçekleştirilir.Yapılan işlemler üzerinden fiyatlandırmalar yapılır.

   Aracımda güç ve tork arttırmak, yakıt tasarrufu istiyorum. Ne yapmalıyım ?


      Metadiag Bilişim bünyesinde bulundurduğu tecrübeli kadrosu ile aracınıza Türkiye’nin dört bir köşesinde güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Metaecu, Metadiag Ar-Ge ekibinin tamamen kendi bünyesinde geliştirdiği %100 yerli ve milli bir chip tuning dosya hizmetleri platformudur. Sistem ECU (Elektronik Kontrol Ünitesi) yazılım modifikasyonu yapan “Master” profesyonellerden, sadece dosya okuyup, programlama yapan “Slave” kullanıcılarına kadar tüm “modifiyecilere” mükemmel bir hizmet sunmak için geliştirilmiştir.

   Otomotiv sektöründeyim ve Chip Tuning işlemini kendim yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?


    Metadiag Bilişim, dünyanın önde gelen chip tuning firması Dimsport’un Türkiye Resmi Distribütörüdür. İhtiyacınız olan tüm ürün ve cihazları bizimle iletişime geçip temin edebilirsiniz.Tüm ürün ve kullanımları ile ilgili eğitimler size sağlanacaktır.Kolayca öğrenip işlemlerinizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.