HİZMETLERİMİZ

YENİ METATRACK

Yeni nesil araç takip sistemi METATRACK ayrıcalığını kullanmaya başladığınızda hissedeceksiniz.

Arıza Tespit Cihazları

Araç tespit cihazları, araç kullanıcılarının aracın risklerini tespit etmede kullandıkları hayat kurtarabilen cihazlardır. Aracın arızasının büyük ya da küçük olması göz ardı edilmeden teknik yardım alınmalıdır. Ağır vasıta araçlar ve iş makinelerinde meydana gelebilecek arıza durumlarında araca özel arıza tespit cihazları konusunda hizmet veren Metadiag firması olarak, bu alanda sektörün öncü kuruluşları arasındayız.

Arıza tespit cihazları denilince akla gelen ilk firmalardan olan Metadiag, rakiplerinin bir adım önünde bulunuyor. Mercedes, Man, Otokar, Volvo, Renault, Daf, Ford, Iveco marka araçların arıza tespiti cihazlarında; satış ekibinden teknik servisine kadar kapsamlı alışveriş seçeneği sunuyoruz. Kaliteli hizmet anlayışını ilke edinmiş olduğumuzdan çalıştığımız markalar dışında da arıza tespitinde bilgi paylaşımından kaçınmıyoruz. Müşterilerimize sunduğumuz çeşitli arıza tespit cihazlarında; ücretsiz kurulum ve montaj imkanı sunan firmamız, ürünlerimizin tamamında sunduğumuz 1 yıl garanti, teknik hizmet servisi ve eğitimleri ile güvenilir firmalar arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Metadiag olarak yeniliklere ve teknolojik gelişmelere açığız ve bu doğrultuda hizmet sunuyoruz. Son model araçlarda kullanımı sıklaşan araç beyni, aracın tüm sisteminin kontrolünü sağlıyor. Araçta bir arıza durumu meydana geldiğinde araç beyni bu durumda arızanın kaynağını ve arızanın boyutunu belirleyebiliyor. Arızanın giderilmesi için; araç beynine erişim sağlayabilen arıza tespit cihazları teknoloji yardımı ile araç kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. Bu noktada Metadiag arıza tespit cihazları devreye giriyor.

Metadiag Arıza Tespit Araçları Kullanım Alanları

Ağır vasıta araçların tespit cihazlarının, iş makinası arıza tespit araçlarının üretici ve ithalatçı firması olma özelliğini taşıyoruz. Söz konusu araç kullanıcılarının sorunlarını çözmek amacıyla güvenilir ve her koşulda müşterilerinin yanında olan bir firma olarak hizmet sunuyoruz.

Metadiag Ağır Vasıta Araçlar İçin Arıza Tespit Cihazları

Metadiag ağır vasıta arıza tespit cihazları arasında; Vocom arıza tespit cihazı, Fort Cargo arıza tespit cihazı, Universal arıza tespit cihazı, Cummins Inline 6 Bmc arıza tespit cihazı, Cummins Inline5 Bmc arıza tespit cihazı, Nexio arıza tespit cihazı, Scania VCI 3 arıza tespt cihazı, Daf arıza tespit cihazı, Iveco arıza tespit cihazı, Mercedes arıza tespit cihazı gibi geniş ürün yelpazesi bulunuyor.

Metadiag İş Makineleri İçin Arıza Tespit Cihazları

Metadiag iş makineleri arıza tespit cihazları arasında; Volvo VCADS3 iş makinesi için ağır vasıta arıza tespit cihazı, Marin arıza tespit cihazı, Massey Ferguson arıza tespit cihazı, John Deere arıza tespit cihazı, JCB arıza tespit cihazı, ET III Caterpilar arıza tespit cihazı, Canbox ve Doctor Linde arıza tespit cihazı, Nexio arıza tespit cihazından oluşan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Araç Takip Sistemleri

Daha kontrollü ve daha güvenli çalışma koşullarını sağlamak adına geliştirilmiş olan araç takip sistemi, tüm kurumsal firmalar tarafından kullanıldığı gibi, firmamızda da araç takip sistemi etkin olarak kullanılmaktadır. Araç takip sistemi gelişen teknolojiyle bağlantılı olarak, zamanlama açısından da avantaj sağlamaktadır. Yapılmak istenen işlerin zamanında uygulanması, planın dışına çıkılmadan, seyir halindeki firma aracının anlık olarak nerede olduğu, hangi noktada ne kadar süre sabit kaldığı kolayca tespit edilebilmektedir. Dolayısıyla, sözü geçen araçla yapılması gereken işin ne kadar sürede yapılacağı, sonrasındaki planlama ve adımlar için etkin kararlar alınması adına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Araç takip sistemi, kullanılmak istenen araca yerleştirilecek olan araç takip cihazının GPS teknolojisiyle uyduya gönderdiği konum bilgilerini, ilk aşamada planlandığı üzere sistemde kayıtlı olan GSM numarasına göndermesiyle faaliyet gösterir. Aracın konum bilgileri aynı zamanda, kullanıcının tercihine göre internet aracılığıyla e-mail adresine gönderilebilir. İletilen bu bilgiler, sadece kullanıcının cep telefonunda ya da bilgisayarına göndermekle kalmayıp, GPRS ve internet teknolojisiyle ana serverda depolanır. Kullanıcı tarafından söz konusu araçla ilgili anlık ya da geçmişe yönelik talep edilen tüm bilgiler, detaylarıyla iletişim ağına gönderilir ya da belgelerle rapor edilebilir. Aynı zamanda, internet üzerinden aracın güzergahı anlık olarak birebir takip edilebilir.

Araç Takip Sisteminin Avantajları

Kullanıcının ihtiyacına göre araç takip cihazının aktif olduğu aracın anlık hareketi, önceki saatlere ve geçmişe yönelik konum bilgileri detaylarıyla aktarılır. Bununla birlikte araç takip cihazıyla anlık olarak takip edilen aracın, belirlenen güzergahın dışına çıkmasıyla kullanıcıya bilgi aktarılır ve doğrudan müdahale etme imkanı verir. Devamında, araç takip cihazının kullanıldığı aracın, olması gereken hız limitini aşması durumunda hem GSM operatörüne hem de internet aracılığıyla istenilen iletişim aracına bilgi aktarımı yapılır.

Metadiag araç takip sisteminin size getirdiği avantajların yanı sıra, arıza tespit sistemiyle, seyir halindeki aracın motor sıcaklığı, motor içi elektrik akımın voltaj değeri, anlık olarak ya da geçmişe yönelik istenilen zamanlamayla kullanıcıya rapor verir. Araç durmuş olsa dahi, aracın motoru hakkında olumsuz gelişmeleri bilgilendirir. En büyük avantajlarından biri de, aracın yakıt tüketimi kontrolüdür. Yakıt tüketimiyle ilgili kullanıcıya gelecek olan veriler, gider kalemlerinin doğru hesaplanmasında, varılmak istenen hedef için gerekli olan yakıt miktarının saptanmasına ve araç sürücüsünün sözü geçen aracın kullanımıyla ve yakıt tüketimiyle alakalı detaylı bilgileri verir. Araç takip sistemi ve arıza tespit sistemleriyle, Metadiag kullanıcılarına sorunsuz hizmet sağlamaktadır.

ADBLUE İptali

Zehirli ve yakıcı özelliği bulunmayan %32,5 sulu üre çözeltisine Adblue denilmektedir. Bu ürün aynı şekilde Sulu Üre Çözeltisinin (Aqueous Urea Solution) kısaltması olan AUS 32 olarak da biliniyor. Özellikle egzoz sistemlerine seçici katalitik indirgeme (SCR sistemi) takılı olan dizel motorlar için özel olarak üretilmektedir.

Adblue dizel yakıtlı ağır hizmet taşıtlarının meydana getirdiği Nox-emisyonunu kimyasal olarak azaltmada kullanılan, toksik içeriği bulunmayan çözümdür. Adblue patlayıcı özelliği olmamakla birlikte çevreye de zararı bulunmuyor. Ayrıca taşınabilir sıvıların en az risk kategorisinde sınıflandırılıyor. Avrupa’da bulunan belirli olan bütün otobüs ve kamyon imalatçılarının Adblue kullanımı gerektiren modelleri bulunuyor. Daha spesifik Adblue ayrı bir tankta saklanıyor ve dizel ya da başka tür yakıtlarla karıştırılması söz konusu değildir.

Adblue Emulator Kullanmanın Avantajları

Kullanımı SCR Selective Catalytic Reduction (SCR Seçimli Katalitik İndirgeme Sistemi) isimli bir sistemle yapılıyor. Türkiye gibi ülkelerin koşularında Adblue kullanımı, diğer Avrupa ülkelerine oranla daha güçtür. Adblue yakıtı tükendiğinde veya sistem arıza verdiğinde araç verimi %40’lara kadar düşüyor. Araç veriminin azalmasıyla, aracın çekişi ve alınan performans da eşit oranda azalıyor. Adblue arızası giderilmesi için yüksek miktarda ücretler ödenir. Metadiag firmamız ile Adblue iptalinin avantajı, Adblue sistemi ile donatılmış araçlarda Adblue Emulator ismi verilen cihazların çok basit bir biçimde uygun ve anında sistemi geçersiz kılmasıyla ortaya çıkıyor. Adblue sıvı tüketimini durduruyor. Adblue Emulator herhangi bir güç kaybına sebep olmuyor. Tanı sisteminde veya panelde uyarı bulunmayacak biçimde uygulanır. Adblue sistemi elektronik şekilde geçersiz kılıyor. Adblue Emulator, araç üzerinde başka bir elektronik sisteme zarar vermemekle beraber kesintisiz çalışır. Adblue Emulator’un pek çok model ve marka araç desteği de bulunuyor.

Adblue iptali, araçların sistem arızalarının giderilmesi amacıyla bir cihaz yardımıyla gerçekleştiriliyor.