İş Makinası Arıza Tespit Cihazları

Yeni nesil araçların, otobüs, kamyon, tır gibi ağır vasıta araçlarının, ticari araçların ve iş makinalarının tüm mekanik parçalarını ve sistem işleyişlerini beyin denen elektronik kontrol paneli denetlemektedir. Aracın herhangi bir yerinde meydana gelen arıza bu paneldeki uyarı ışıklarının yanmasını sağlar. Uyarı ışığını gören kullanıcı aracını mutlaka servise götürmeli ve gereken tamiri yaptırmalıdır. Zamanında tamir edilmeyen arızalar daha büyük mekanik arızalara yol açabilir. Servise götürülen aracın arızası ise arıza tespit cihazıyla tespit edilir. Ancak her araç modelinin farklı arıza tespit cihazı bulunuyor. İş makinası arıza tespit cihazı iş makinalarının arızalarını tespit ediyor.

 

Ayrıca arıza tespit cihazları iş makinasının markasına göre de farklılık gösteriyor. Arıza tespit için cihaz kablolarla araca bağlanıyor ve tespit yapılıyor. Daha sonra araç parçaları sökülerek arıza tamir ediliyor. Arıza tamirinden sonra elektronik kontrol ünitesindeki uyarı ışıkları sönüyor. Ancak burada önemli bir husus servis elemanının arıza uyarılarını doğru okumasıdır. Doğru okumadığında yanlış tespit yapabilir ve arızanın tamiri doğru yapılmaz, sorun devam eder. Bu tür durumlar da araç sahibine ek maliyetler çıkarır. Bunun dışında alınacak ürünün kaliteli ve orijinal olması gerekir. Bazı çin malı ürünlerde kalite düşüktür ve arıza tespitinde problemler yaşanabilir. Metadiag firmamızda her markaya uyumlu en kaliteli iş makinaları arıza tespit cihazları bulunmaktadır.

 

İş makinalarındaki çeşitliliğe göre arıza tespit cihazı bulunmaktadır. Firmamızda bulunan ürünlerden olan John Deere arıza tespit cihazı tarım ve inşaat sektöründe john deere/deutz motoru olan iş makinalarındaki arızaların tespitinde kullanılmaktadır. Volvo arıza tespit cihazı ise volvo motoru kullanan otobüs, kamyon, iş makinası gibi araçların arızalarını tespit etmekte kullanılır. Cihaz arıza okuma- silme, adaptasyon, aktivasyon, kodlama işlemlerini de yapar. Metadiag firmamızdaki tüm ürünler birinci sınıf kalitedir ve garantilidir. Ayrıca satış sonrası destek ve eğitim desteği hizmetlerimiz de vardır.