Deutz

Yeni üretilen binek arabaları, ağır vasıta araçları ve iş makinalarında elektronik kontrol üniteleri bulunmaktadır. Bu kontrol üniteleri araçlardaki tüm parçalın ve işlevlerin denetimini yapmakta ve yönetmektedir. Araçta hata ve arızalar olduğunda arıza gösterge panelinde gösterilmekte ve kullanıcı uyarılmaktadır. Arıza tespit cihazları da bu modern teknolojik araçların beyin denen kontrol ünitesiyle haberleşmekte ve kaydedilen arızaları okumakta, hata kodlarını silmektedir. Arıza tespit cihazları ayrıca kodlama yapabilen, yeni parçaların uyumunu yapan ve daha birçok işlevi yerine getirebilen cihazlardır. Deutz arıza tespit cihazı deutz motorları olan tüm ağır vasıta ve iş makinalarının arıza tespitlerinde kullanılmaktadır.

 

Deutz arıza tespit cihazıyla beyin bilgilerini görüntüleme, beyin içine program yüklemesi yapma, arıza okuma, arıza silme, enjeksiyon miktarı, motor devri, turbo basıncı, yakıt basıncı gibi sensör bilgilerini okuma, enjektör testi, kompresyon testi, parça tanıtımı yapma gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Cihaz deutz motoru olan iş makinalarında, traktör ve biçerdöverlerde arıza tespiti yapmakta, canlı parametre değerlerini de okumaktadır. Her gün binlerce iş makinasının inşaatlarda, karayollarında, tarımda, alt yapı çalışmalarında çalıştığını düşünürsek bu araçlardaki arızaların zamanında tamir edilmemesinin ekonomiye ne büyük zararı olduğunu görürüz. Bu nedenle hızlı ve doğru arıza tespiti çok önemlidir ve bu eski teknolojilerle mümkün değildir. Yeni deutz arıza tespit cihazları araçlardaki kontrol ünitesiyle haberleşerek doğru ve hızlı tespit yapmaktadır.

 

Ürün tanıtımı bilgilendirme amaçlıdır. Metadiag Bilişim orijinal arıza tespit cihazı üreticisi olan TEXA markasını önermektedir. TEXA, dünyada 60.000’den fazla kullanıcısı olan, yetkili servislerin kullandığı, orijinal, garantili ve profesyonel ürünler sunmaktadır. TEXA arıza tespit cihazları ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.