Yeni üretilen binek arabaları, ağır vasıta araçları ve iş makinalarında elektronik kontrol üniteleri bulunmaktadır. Bu kontrol üniteleri araçlardaki tüm parçalın ve işlevlerin denetimini yapmakta ve yönetmektedir. Araçta hata ve arızalar olduğunda arıza gösterge panelinde gösterilmekte ve kullanıcı uyarılmaktadır. Arıza tespit cihazları da bu modern teknolojik araçların beyin denen kontrol ünitesiyle haberleşmekte ve kaydedilen arızaları okumakta, hata kodlarını silmektedir. Arıza tespit cihazları ayrıca kodlama yapabilen, yeni parçaların uyumunu yapan ve daha birçok işlevi yerine getirebilen cihazlardır. Deutz arıza tespit cihazı deutz motorları olan tüm ağır vasıta ve iş makinalarının arıza tespitlerinde kullanılmaktadır.

 

Deutz arıza tespit cihazıyla beyin bilgilerini görüntüleme, beyin içine program yüklemesi yapma, arıza okuma, arıza silme, enjeksiyon miktarı, motor devri, turbo basıncı, yakıt basıncı gibi sensör bilgilerini okuma, enjektör testi, kompresyon testi, parça tanıtımı yapma gibi birçok işlem yapılabilmektedir. Cihaz deutz motoru olan iş makinalarında, traktör ve biçerdöverlerde arıza tespiti yapmakta, canlı parametre değerlerini de okumaktadır. Her gün binlerce iş makinasının inşaatlarda, karayollarında, tarımda, alt yapı çalışmalarında çalıştığını düşünürsek bu araçlardaki arızaların zamanında tamir edilmemesinin ekonomiye ne büyük zararı olduğunu görürüz. Bu nedenle hızlı ve doğru arıza tespiti çok önemlidir ve bu eski teknolojilerle mümkün değildir. Yeni deutz arıza tespit cihazları araçlardaki kontrol ünitesiyle haberleşerek doğru ve hızlı tespit yapmaktadır.

 

Yeni nesil iş makinalarının hızla artması iş makinalarını destekleyen arıza tespit cihazlarına ihtiyacı da arttırdı. Metadiag firmamız da bu alanda hizmet vermekte ve iş makinası ve ağır vasıta araçlarında kullanılan her marka arıza tespit cihazını müşterilerine sunmaktadır. Ürünlerin üretimini yapan firmamız ithalat da yaparak eksiksiz hizmet vermektedir. Ürünlerimizin hepsi bir yıl firmamız garantisi altındadır. Bu süredeki arızalarda ürün yenisiyle değiştirilmektedir. İş makinası markalarına göre özel olarak tasarlanmış veya birçok iş makinasını destekleyen ürün çeşitlerimizi ve ürünler hakkında detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Yine sitemizde bulunan talep formunu doldurarak size uygun arıza tespit cihazının siparişini verebilirsiniz. Siparişiniz kargoyla adresinize gönderilmektedir.