Her gün binlerce iş makinası sanayide ve sahada çalışıyor, inşaat işlerinde, karayolu yapımlarında ve bakımlarında, arazi kazılarında, kazma ve yüklemelerde ve daha pek çok işte kullanılıyor. Şimdiki iş makinaları eskilerine göre çok daha gelişmiş özelliklere sahip olup ileri teknolojilerle ve elektronik sistemlerle donatılmıştır. Makinalarda bulunan elektronik kontrol ünitesi bu sistemlerin hepsini yönetmektedir. Araçta meydana gelen arızalar gösterge panelinde kullanıcıya iletilir. Ancak bu yeni nesil iş makinalarının arızalarını eski teknolojilerle tespit etmek ve tamir etmek pek de mümkün değildir. İş makinaları arızaları için özel olarak tasarlanmış elektronik arıza tespit cihazları kullanılır. Jcb arıza tespit cihazı da bunlardan biridir ve Jcb marka kepçe, eksvatör, traktör, forklift gibi iş makinalarının arıza tespitinde kullanılır.

 

Bu cihazla araçlardaki arızalar doğru ve hızlı şekilde tespit edilir. Arızanın hangi parçada veya sistemde olduğu, arızanın neden kaynaklandığını ve nasıl tamir edileceğini bu cihazla öğrenebilirsiniz. sensör ve parametre ölçümlerini gerçekleştirebilir, program ve kalibrasyon güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz. Cihazın sahip olduğu özellikler arıza kodu okuma- arıza kodu silme, canlı değerleri görüntüleme, enjektör sıkıştırma testleri, parça aktivasyonları, kalibrasyon sıfırlama gibi özelliklerdir. Arıza tespit cihazı paketi içinde Jsb elektronik servis aracı tanı arabirimi, 9 pin ve 6 pin kablosu, usb kablosu, yazılım cd bulunmaktadır. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.

 

İş makinalarının arıza tespiti ve tamirine hız ve kesinlik kazandıran Jcb arıza tespit cihazları teşhis ve tamir işlemlerinde zaman kaybını ve ekonomik kayıpları önlemektedir. Bu da işlerin aksamaması için çok önemlidir. Bu nedenle bütün servislerde ve tamircilerde bulunması gerekli olan bir cihazdır. Bu cihazı en uygun fiyatlarla Metadiag firmamızda bulacaksınız. Metadiag firmamızda her marka iş makinalarını destekleyen arıza tespit cihazları bulunmaktadır. Ürünlerimiz bir yıl firma garantilidir. İş makinası markasına göre hangi aracı alacağınız konusunda satış temsilcimiz size bilgi verir. Size uygun olan ürünün siparişi için sitemizde bulunan talep formunu doldurmanız yeterlidir. Ürününüz kargo ile adresinize gönderilir. Metadiag güvencesi ve garantisiyle alacağınız arıza tespit cihazları servis hizmetlerinizde verimi arttıracaktır.

Ürün detayı için lütfen linke tıklayın: JCB Arıza Tespit Cihazı