KONFORT 744 (CO2)

KONFORT SERİSİNİN EN İYİSİ

TEXA, garajlar ve araç tamir atölyeleri ekipmanlarında tartışmasız liderlerden biri olarak tanınmaktadır.

TEXA’nın ürün yelpazesinde teşhis araçları, egzoz gazı analizörleri ve klima sistemi servis ve dolum istasyonları bulunur. Özellikle, TEXA en prestijli Avrupalı araç üreticilerinin çoğu tarafından önerilmektedir.

TEXA’nın güçlü yönleri, ileri teknoloji üretim süreçlerinde, sağlamlıkta ve kaliteli sonuçta bulunur. Yeni istasyon bu nedenle yeni R744 (CO2) soğutucu için klima bakım ve dolum sistemlerini yöneten sıkı endüstri standartlarına uygundur.

Bu yeni sistemler kirlenmeyi en aza indirmeyi ve sızıntı durumunda yangın riskini azaltmayı amaçlamaktadır ve tasarımda R134a ve R1234yf soğutucu akışkanları kullanan önceki dolum istasyonu neslinden radikal biçimde farklıdır. Özellikle, yeni sistemler yüksek basınçlarda çalışmak üzere tasarlandığından, onlarla çalışmak için özel dolum istasyonları gerekir.

KONFORT 744

KONFORT 744, bir dizi yenilikçi çözüm uygular ve özellikle soğutucu klima gazı olarak R744 (CO2) kullanan en son A/C sistemleriyle kullanılmak üzere tasarlanmış ve yapılmış olması nedeniyle KONFORT Serisindeki diğer modellerden farklıdır.
Bununla birlikte, gelişmiş tasarımına rağmen, KONFORT 744, R134a ve R1234yf soğutucu klima gazı kullanan cihazlar kadar kullanımı kolaydır.
İstasyon tamamen otomatiktir ve şarj döngüsünü operatörün yardımı olmadan tamamlayabilir.
Ayrıca, mümkün olan en yüksek hassasiyet seviyelerini elde eder. Aslında, bileşenlerinin kalitesi ve tasarımın doğruluğu, sadece 10 gram (yağ için 2 gram) maksimum toleransla dolum işleminin tamamlanmasına izin verir.
CO2’nin atmosfere salınması için sisteme özel dikkat gösterilmiştir. Operatör ve sistemin kendisinin güvenliğini sağlamak için serbest bırakma kontrollü bir şekilde yapılır.
KONFORT 744 ayrıca, çevredeki havadaki CO2 konsantrasyonunu ölçmek için doğru bir sistem içerir ve eğer tehlikeli bir seviyeye yaklaşırsa şarjı askıya alır.

ÖZEL SERİ ÇÖZÜMLER

Standart şişler hava geçirmez şehilde mühürlenmediği için, içerisinde birazda olsa hava bulundurur. Havanın içindeki su molekülleri yağa yapışır ve onun saflığını bozar. TEXA, buna çözüm olarak hava ve nem yüzünden oluşan kirliliği önlemek için özel mühürlü kaplar üretmiştir.Patentli bir sistemdir. Bu kaplar, içerisinden havayı çekip temizleyen özel bir sistem sayesinde tekrar kullanılabilir.

OTOMATİK KAÇAK TESPİT SİSTEMİ

KONFORT 700 serisi üniteler otomatik olarak çift kaçak tespit kontrolü yapar. Güvenlikle ilgili tüm işlemler hataları ortadan kaldırmak için otomatik olarak gerçekleştirilir.

İŞLETİM SİSTEMİ

TEXA işletim yazılımı en kesin doğruluk ve hassasiyet gereksinimlerine uygundur.

Herhangi bir olası hata veya mesaj ayrıntılı hata mesajları ile görüntülenir. TEXA yazılımı, kesinliği garanti etmek amacıyla, dolum ve boşaltım işlemlerini kendisi yönetir.

Tüm modellerde, bir Windows PC ile iletişimin araç markasını ve model veritabanını güncellemesini, tüm hizmetleri ve potansiyel yazılım güncellemelerini kontrol etmesini ve onaylamasını sağlayan çıkarılabilir bir SD kartı bulunur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

R744 soğutucu akışkan (CO2) ile uyumlu

Yüksek görünürlüklü TFT renkli ekran

CL1 basınç ölçerler

Çift kademeli vakum pompası

2,5 m hortumlar

Dolum hassasiyeti +/- 10 g

Sızdırmaz, kirlenme önleyici yağ depoları (patent beklemede)

Otomatik, yüksek hassasiyetli yağ enjeksiyonu

Otomatik yağ tankı tanıma (patent beklemede)

Soğutucu akışkan serbest bırakmanın otomatik ölçümü

Atmosferik CO2 konsantrasyonunun otomatik izlenmesi

Terazi kilitleme sistemi

Termal yazıcı

Otomatik bakım servis yönetimi

Çok dilli yazılım

Şarj hatlarının uzunluğu için otomatik telafi

Otomatik bakım alarmı