KONFORT 760R – 760R BUS

KONFORT 760R 2 GAZ BİRDEN

Bu model, kullanım kolaylığı için grafik arayüzü ile yüksek görünürlük renkli TFT ekrana sahiptir.Servis yönetimi prosedürü tamamen otomatiktir, bu nedenle operatöre gerek yoktur.

Ayırt edici özellikleri hava geçirmez şişe sistemi, otomatik servis yönetim sistemi, soğutucu klima gazı ölçümü ve ölçü kilitleme sistemidir.

760R, eski R134a soğutucu klima gazı veya yeni R1234yf soğutucu klima gazı için yapılandırılmış olarak satın alınabilir. Soğutucu klima gazı tipini değiştirmek için bir değiştirme kiti de mevcuttur.

KONFORT 760R BUS:BÜYÜK KLİMA SİSTEMLERİ İÇİN

760R BUS, daha büyük sistemler için özel olarak geliştirilmiştir. 30 Kg dahili depolama tankı, soğutucu için 21 cc daha büyük bir kompresör ve bir 146L / dakika çift kademeli vakum pompası ile donatılmıştır.
Standart 760R gibi, Bus versiyonu da eski R134a soğutucu klima gazı veya yeni R1234yf ile çalışabilir ve bir değiştirme kiti takılmasıyla birinden diğerine geçebilir. *
*Opsiyonel

ÖZEL SERİ ÇÖZÜMLER

Standart şişler hava geçirmez şehilde mühürlenmediği için, içerisinde birazda olsa hava bulundurur. Havanın içindeki su molekülleri yağa yapışır ve onun saflığını bozar. TEXA, buna çözüm olarak hava ve nem yüzünden oluşan kirliliği önlemek için özel mühürlü kaplar üretmiştir.Patentli bir sistemdir. Bu kaplar, içerisinden havayı çekip temizleyen özel bir sistem sayesinde tekrar kullanılabilir.

HİDROLİK SİSTEM TEMİZLEME

Güvenlik ve verimi garantiye almak için, yağ ve soğutucu gazı tiplerinin birbiriyle karışmaması ve birbirlerini kirletmemesi gerekir. TEXA, 780R sisteminde tüm iç hatlarını otomatik temizleyen özel bir sistem geliştirmiştir, böylelikle gaz ve yağların birbirine karışması olanaksızdır.

OTOMATİK KAP TANIMLAMA

Yeni araçlarında çıkmasıyla (özellikle elektrik ve hibrit araçlar), yeni yağlarda kullanılmaya başlandı. Klima dolumu yaparken doğru yağ tipinin (PAG veya POE) kullanılması çok önemlidir. Yanlış enjekte edilen yağın her zaman klima sistemine hasar verme potansiyeli bulunmaktadır, bu yüzden operatör bu tarz hatalardan kaçınmalıdır. TEXA, otomatik kap tanımlama sistemi sayesinde takılı yağ kabını ve seçilen araçtaki yağın verisini karşılaştırarak eğer yanlış yağ kullanılıyorsa operatörü ikaz eder.

YANLIŞ OKUMALARI ÖLÇMEK İÇİN EĞİM SENSÖRÜ

Klima gazı ölçümünde düz olmayan zeminlerde yapılan ölçümler hatalı ölçümler olabilir. TEXA’ nın patentli eğim sensörü sistemi sayesinde yatay açıyı ölçerek düzgün olmayan zeminlerde operatörü uyararak yanlış ölçümün önüne geçer.

FAN KORUMA SİSTEMİ

Yeni R1234yf soğutucu akışkanı “son derece yanıcı” olarak sınıflandırılmıştır ve bunun operatör tarafından bilinmesi gerekir. KONFORT 700 serisi klima şarj istasyonları, ünite içinde olası klima gazı birikimini ortadan kaldırmak için yüksek verimli fan sistemine sahiptir.

OTOMATİK KAÇAK TESPİT SİSTEMİ

KONFORT 700 serisi üniteler otomatik olarak çift kaçak tespit kontrolü yapar. Güvenlikle ilgili tüm işlemler hataları ortadan kaldırmak için otomatik olarak gerçekleştirilir.

KLİMALAR İÇİN NANO SERVICE

Modern araçların karmaşıklığı, klima sistemlerine de uzanıyor. Bu nedenle garajlar, klima sistemleriyle ilgili çeşitli sorunları çözmek ve işlem sırasında maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için şarj istasyonlarına entegre edilmiş bir otomatik teşhis sistemine ihtiyaç duyarlar.

TEXA’nın yirmi yıllık deneyimi sayesinde, KONFORT şarj istasyonları artık araç klima sistemlerinde otomatik diyagnostik çalıştırabilir, hata bulabilir, parametreleri okuyabilir ve ayarları değiştirebilir. Bu olağanüstü başarı, NanoService diagnostik cihazı ile KONFORT klima dolum cihazı arasında Bluetooth bağlantının sonucudur.

Bu entegre çözüm *, geleneksel şarjdan klima sisteminin tam, basit ve hızlı otomatik teşhisine geçiş yapmak için KONFORT şarj istasyonunun ekranını kullanır. Bu şekilde, garajınız müşterilerine gerçekten istisnai bir hizmet sunabilir.

*Opsiyonel

İŞLETİM SİSTEMİ

TEXA işletim yazılımı en kesin doğruluk ve hassasiyet gereksinimlerine uygundur.

Herhangi bir olası hata veya mesaj ayrıntılı hata mesajları ile görüntülenir. TEXA yazılımı, kesinliği garanti etmek amacıyla, dolum ve boşaltım işlemlerini kendisi yönetir.

Tüm modellerde, bir Windows PC ile iletişimin araç markasını ve model veritabanını güncellemesini, tüm hizmetleri ve potansiyel yazılım güncellemelerini kontrol etmesini ve onaylamasını sağlayan çıkarılabilir bir SD kartı bulunur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ana özellikler
R134a veya R1234yf uyumlu
Arayüz grafikli yüksek görünürlüklü renkli TFT ekran
SD kart üzerinden VERİ TABANI / SERVİS yönetimi
Dönen gösterge ekranı
760R için 20 Kg iç tank
760R BUS için 30 Kg iç tank
Dolum hassasiyeti +/- 15gr
Yüksek verimli soğutucu klima gazı geri kazanımı (% 95’in üzerinde)
Çift kademeli vakum pompası
hava geçirmez olarak kapatılmış şişeler
Otomatik yüksek hassasiyetli yağ enjeksiyonu

Otomatik yağ şişesi tanıma
Otomatik hassas soğutucu klima gazı ölçüm kontrolü (patentli)
Ölçek kilit sistemi
Otomatik servis prosedürü yönetimi
Çok dilli yazılım kapsamı
Servis hortumu uzunluğu telafisi
Basitleştirilmiş servis
Otomatik yoğuşmasız yönetim

Fonksiyonellik:
– VERİTABANI
– özelleştirilmiş hizmet

İSTEĞE BAĞLI
Araç yıkama kiti, VDC seti, İklim verimliliği seti, soğutucu klima gazı tanımlayıcı, termal yazıcı, klima sistemi otomatik arıza teşhisi.