KONFORT 770S

ALMAN ARAÇ ÜRETİCİLERİ TARAFINDAN ONAYLI VE TAVSİYE EDİLEN

KONFORT 770S, yeni soğutucu gaz için Avrupa mevzuatı uyarınca güvenlik ve güvenilirlik ile ilgili Alman araç üreticilerinin gereksinimlerine uymak için özel teknolojik çözümler uygular.

KONFORT 770S Klima dolum istasyonu, mükemmel İtalyan tasarımına örnek olarak 2012 yılı prestijli ADI Tasarım Endeksi’ne dahil edildi. Endeks her yıl İtalyan Endüstriyel Tasarım Derneği ADI tarafından yayınlanmaktadır.

KUSURSUZ HASSASSİYET

İç üniteler, servis prosedürleri olan yağ değişim veya filtreler konusunda daha basit ve hızlı işlem yapmak için tasarlanmıştır. Klima gazı tankı, taşıma sırasında veya atölyede hareket ederken kalibrasyondaki değişiklikleri önleyen bir kilitleme sistemine sahip sağlam elektronik terazilere monte edilir.
KONFORT 770S, EN837 Sınıf 1 sertifikalı göstergelere kusursuz bir hassasiyetle bağlanmış bir otomatik kaçak kontrol sistemi ile donatılmıştır. Klima gazı ölçümü, hataların +/- 15gr’yi geçmeyeceğini garanti eder.

TAMAMEN GÜVENLİK

Güvenlik söz konusu olduğunda, servis istasyonu inceleme için açıldığında; bir mikro-anahtar sistemi, otomatik olarak elektrik bileşenleri kilitler.
Kontrol panelinde, devam eden tüm işlemleri durduran ve makineyi kapatan bir acil durdurma düğmesi bulunur. Tüm servis istasyonunu hareket ettirmek zorunda kalmadan, üst konsolun tamamı görüntülenmek üzere döndürülebilir.
Yenilikçi geri kazanım grubu gibi kullanılan bileşenler olağanüstü özelliklere sahiptir ve% 95’in üzerinde klima gazı geri kazanımını garanti eder.

ÖZEL SERİ ÇÖZÜMLER

TEXA’nın soğutucu akışkan tanımlama sistemi NDIR (Dispersive Infrared) teknolojisine dayanmaktadır ve pazarın doğruluk açısından sunabileceği en iyi olarak kabul edilen egzoz gazı analiz sistemlerinin üretiminde on yıllık bir deneyime dayanarak geliştirilmiştir.
TEXA, özellikle klima şarj istasyonları için bir soğutucu tanımlama kiti geliştiren ve üreten dünya çapında tek Avrupa şirketidir.

Test sonuçlarının çevredeki ortamdan etkilenmemesi için özel bir özen gösterilmiştir, örn. havadan çıkan hidrokarbon buharları ve egzoz gazları tarafından garaj ortamında sık sık bulunur.

Sistemin gelişimi bir yıl sürdü. R134a ve R1234yf soğutucu tiplerini tanımlayan algoritmalara özellikle dikkat edildi. TEXA sistemi sadece bu iki soğutucuyu tanımlamakla kalmaz aynı zamanda saflıklarını da sağlar.

ÖZEL SERİ ÇÖZÜMLER

Standart şişler hava geçirmez şehilde mühürlenmediği için, içerisinde birazda olsa hava bulundurur. Havanın içindeki su molekülleri yağa yapışır ve onun saflığını bozar. TEXA, buna çözüm olarak hava ve nem yüzünden oluşan kirliliği önlemek için özel mühürlü kaplar üretmiştir.Patentli bir sistemdir. Bu kaplar, içerisinden havayı çekip temizleyen özel bir sistem sayesinde tekrar kullanılabilir.

HİDROLİK SİSTEM TEMİZLEME

Güvenlik ve verimi garantiye almak için, yağ ve soğutucu gazı tiplerinin birbiriyle karışmaması ve birbirlerini kirletmemesi gerekir. TEXA, 780R sisteminde tüm iç hatlarını otomatik temizleyen özel bir sistem geliştirmiştir, böylelikle gaz ve yağların birbirine karışması olanaksızdır.

OTOMATİK KAP TANIMLAMA

Yeni araçlarında çıkmasıyla (özellikle elektrik ve hibrit araçlar), yeni yağlarda kullanılmaya başlandı. Klima dolumu yaparken doğru yağ tipinin (PAG veya POE) kullanılması çok önemlidir. Yanlış enjekte edilen yağın her zaman klima sistemine hasar verme potansiyeli bulunmaktadır, bu yüzden operatör bu tarz hatalardan kaçınmalıdır. TEXA, otomatik kap tanımlama sistemi sayesinde takılı yağ kabını ve seçilen araçtaki yağın verisini karşılaştırarak eğer yanlış yağ kullanılıyorsa operatörü ikaz eder.

YANLIŞ OKUMALARI ÖLÇMEK İÇİN EĞİM SENSÖRÜ

Klima gazı ölçümünde düz olmayan zeminlerde yapılan ölçümler hatalı ölçümler olabilir. TEXA’ nın patentli eğim sensörü sistemi sayesinde yatay açıyı ölçerek düzgün olmayan zeminlerde operatörü uyararak yanlış ölçümün önüne geçer.

FAN KORUMA SİSTEMİ

Yeni R1234yf soğutucu akışkanı “son derece yanıcı” olarak sınıflandırılmıştır ve bunun operatör tarafından bilinmesi gerekir. KONFORT 700 serisi klima şarj istasyonları, ünite içinde olası klima gazı birikimini ortadan kaldırmak için yüksek verimli fan sistemine sahiptir.

OTOMATİK KAÇAK TESPİT SİSTEMİ

KONFORT 700 serisi üniteler otomatik olarak çift kaçak tespit kontrolü yapar. Güvenlikle ilgili tüm işlemler hataları ortadan kaldırmak için otomatik olarak gerçekleştirilir.

KLİMALAR İÇİN NANO SERVICE

Modern araçların karmaşıklığı, klima sistemlerine de uzanıyor. Bu nedenle garajlar, klima sistemleriyle ilgili çeşitli sorunları çözmek ve işlem sırasında maksimum müşteri memnuniyetini sağlamak için şarj istasyonlarına entegre edilmiş bir otomatik teşhis sistemine ihtiyaç duyarlar.

TEXA’nın yirmi yıllık deneyimi sayesinde, KONFORT şarj istasyonları artık araç klima sistemlerinde otomatik diyagnostik çalıştırabilir, hata bulabilir, parametreleri okuyabilir ve ayarları değiştirebilir. Bu olağanüstü başarı, NanoService diagnostik cihazı ile KONFORT klima dolum cihazı arasında Bluetooth bağlantının sonucudur.

Bu entegre çözüm *, geleneksel şarjdan klima sisteminin tam, basit ve hızlı otomatik teşhisine geçiş yapmak için KONFORT şarj istasyonunun ekranını kullanır. Bu şekilde, garajınız müşterilerine gerçekten istisnai bir hizmet sunabilir.

*Opsiyonel

İŞLETİM SİSTEMİ

TEXA işletim yazılımı en kesin doğruluk ve hassasiyet gereksinimlerine uygundur.

Herhangi bir olası hata veya mesaj ayrıntılı hata mesajları ile görüntülenir. TEXA yazılımı, kesinliği garanti etmek amacıyla, dolum ve boşaltım işlemlerini kendisi yönetir.

Tüm modellerde, bir Windows PC ile iletişimin araç markasını ve model veritabanını güncellemesini, tüm hizmetleri ve potansiyel yazılım güncellemelerini kontrol etmesini ve onaylamasını sağlayan çıkarılabilir bir SD kartı bulunur.

TEKNİK ÖZELLİKLER

R1234yf uyumlu

Arayüz grafikli yüksek görünürlüklü renkli TFT ekran

Döner CL1 gösterge grubu (Almanya hariç)

20 Kg tank

Çift kademeli vakum pompası

Yüksek verimli soğutucu gazı geri kazanımı (% 95’in üzerinde)

Dolum hassasiyeti +/- 15gr

Hava-geçirmez olarak kapatılmış yağ şişeleri (patentli)

Otomatik yüksek hassasiyetli yağ enjeksiyonu

Otomatik şişe tanıma (patentli)

Otomatik hassas yağ ölçüm kontrolü (patentli)

Ölçek kilit sistemi

Termal yazıcı

Çok dilli yazılım kapsamı

Servis hortumu uzunluğu telafisi

Otomatik bakım alarmı

Basitleştirilmiş servis

Otomatik yoğuşmasız yönetim

Dahili soğutucu tanımlayıcı